ReklamaA1ReklamaA1-2

„W świecie pasteli” – niezwykła wystawa w eSTeDe

Informacje lokalneWydarzenia i imprezy1 lutego 2024, 9:00   red. - inf. prasowa532 odsłon
„W świecie pasteli” – niezwykła wystawa w eSTeDe
 fot. CK eSTeDe

Centrum Kultury „Scena to dziwna” zaprasza na kolejną, niezwykłą wystawę. Tym razem w przestrzeni galerii eSTeDe zagościły prace Romana Wrześkiewicza. Wystawę pt. „W świecie pasteli” można oglądać do 23 lutego.

Roman Wrześkiewicz mieszka w Ozorkowie niedaleko Łodzi. Studiował w łódzkiej Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (obecnie Akademii Sztuk Pięknych) na kierunku grafiki i malarstwa oraz w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi na kierunku Komputerowego Projektowania Graficznego. Jest założycielem PASTEL ART Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pastelistów. Sztuka jest jego fascynacją od wczesnych lat - uczy się jej języka wyłącznie z przyjemności. Przez ostatni rok jego artysta prezentował swoje prace na licznych wystawach w całej Polsce, a także za granicą.

- Od 10 lat doskonalę technikę suchego pastelu i na niej się głównie koncentruję. Odpowiada ona moim predyspozycjom i artystycznym zamierzeniom. Mam otwarty umysł na to, co dzieje się w sztuce wokół mnie. Odwiedzam wystawy, czytam książki, czasopisma o sztuce. Historia sztuki jest jedną z wielu moich fascynacji. Maluję wspólnie z moim 12-letnim synem, którego prace często prezentuję na wystawach razem z moimi – opisuje Roman Wrześkiewicz.

Dzieła artysty są wykonane przede wszystkim za pomocą suchych pasteli, choć nie brakuje także obrazów w technice olejnej i akrylowej. Na nadchodzącej wystawie będzie można zobaczyć przede wszystkim melancholijne pejzaże oraz portrety.

Wystawę będzie można oglądać do 23 lutego.


Fot. R. WrześkiewiczJak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 170

 • 92
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 78
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA3