Świąteczna wystawa na szubińskim rynku - zapraszamy do zwiedzania

Warsztaty, wykłady i wystawy7 grudnia 2020, 11:59   red. - inf. prasowa123 odsłon
Świąteczna wystawa na szubińskim rynku - zapraszamy do zwiedzania

W poniedziałek, 7 grudnia 2020 r. pracownicy Muzeum Ziemi Szubińskiej - Kamila Czechowska, Iwona Kruk, Sylwia Banasiak - zamontowali na szubińskim rynku wystawę, która dostępna będzie do lutego 2021 r.

Tradycyjnie grudzień w murach Domu Polskiego, siedzibie szubińskiego muzeum, to prawdziwie magiczny czas. Od początku miesiąca trwają prace nad wystrojem „dużej sali”. Ubieramy trzymetrową choinkę w ozdoby wykonane ręcznie i rozświetlamy ją „milionem” migocących światełek. W oknach pojawiają się śnieżne, zimowe witraże. Wyjmujemy eksponaty i tworzymy wystawę o tradycji świąt Bożego Narodzenia na Pałukach. W kolejnych dniach sala rozbrzmiewa gwarem uczestników świątecznych zajęć. Najmłodsi wykonują ozdoby choinkowe i kartki z życzeniami, a starsi zdobią techniką decoupage lub quillingu. Muzealnicy opowiadają o tradycyjnych świętach i związanych z tym obyczajach. Uczestnicy dzielą się informacjami o świętach w swoich domach. Zapach pierników i świerku unosi się nad salą. W przyjaznej i kreatywnej atmosferze odliczamy dni do wspaniałego, świątecznego koncertu...

Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna wysyła do Państwa świąteczną kartę pocztową. Nasza kartka jest wyjątkowa dzięki zbiorom Biblioteki Narodowej w Warszawie. Specjalnie dla Państwa prezentujemy świąteczne karty autorstwa wybitnych polskich artystów, którzy tworzyli na przełomie XIX i XX w. Wystawa dostępna będzie do lutego 2021 r. Zapraszam do zapoznania się z ekspozycją.

(źródło: muzeum.szubin.net)


Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaC1 - baner

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2 - baner
ReklamaA2 - baner