Jarmark Świąteczny w Wągrowcu coraz bliżej

AktualnościWydarzenia i imprezy24 listopada 2022, 10:30   red. - inf. prasowa525 odsłon
Jarmark Świąteczny w Wągrowcu coraz bliżej
 fot. wagrowiec.eu

Najbliższy termin

17.12 Sobota 10:00

Burmistrz Miasta i Miejski Dom Kultury w Wągrowcu zapraszają wągrowczan i turystów na Jarmark Świąteczny, podczas którego zaplanowane jest między innymi symboliczne rozświetlenie miejskiej choinki świątecznej. Tegoroczny Jarmark Świąteczny odbędzie się w weekend poprzedzający święta.

Stoiska handlowe, ale także organizacji społecznych i firmowe, będą czynne w godzinach od godz. 10.00 do godz. 20.00 zarówno w sobotę (17 grudnia), jak i w niedzielę (18 grudnia). Oprócz szerokiej oferty ozdób świątecznych, wyrobów rzemieślniczych, zabawek, stoisk gastronomicznych, odwiedzający Jarmark będą mieli między innymi możliwość nauczenia się dekorowania pierników albo będą mogli wstąpić do Kącika życzliwości, organizowanego przez Fundację „Dobro wraca”. Będzie też tutaj Domek Elfa oraz znany z ubiegłego roku Ślizg dla dzieci.

Jak co roku, o świąteczny nastrój zadbają nasi lokalni młodzi artyści – część artystyczna Jarmarku rozpocznie się w sobotę, 17 grudnia, od godz. 14.00. Około trzy godziny później zaplanowane jest symboliczne rozświetlenie miejskiej choinki świątecznej.

Tegoroczna dekoracja świąteczna miasta będzie skromniejsza niż w latach poprzednich. Odpalenie iluminacji świątecznych nastąpi też później niż w latach minionych. - Zrobimy to, ze względu na konieczność oszczędności, około dwa tygodnie później, jednak z pewnością wągrowczanie zdążą poczuć klimat świąt, choćby dzięki naszemu Jarmarkowi Świątecznemu - mówi burmistrz miasta Jarosław Berendt.

W ramach tegorocznych dekoracji świątecznych w centralnym punkcie Rynku stanie 10-metrowej wysokości sztuczna choinka. Oprócz niej, Rynek ozdobią ramki z aniołkami, zamontowane przy moście nad rzeką Wełną, a ponadto: łańcuchy lampek świątecznych na kilku kwietnikach, girlanda wokół Rynku oraz kurtyny świetlne na dwóch drzewach.

Iluminacje będą zawieszone do 9 stycznia 2023 r.


(źródło: wagrowiec.eu)


Pozostałe terminy


Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 141

 • 95
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 45
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA3