W starym parku nowy duchW starym parku nowy duch

1 0 2382

Kilka dni temu od jednej w naszych Czytelniczek dostaliśmy sygnał, że warto przyjechać do Łagiewnik Kościelnych w gminie Kiszkowo, aby zobaczyć jak wypiękniał tamtejszy park. Szybko podjęliśmy temat i udaliśmy się do tej miejscowości. Na miejscu przeżyliśmy pozytywne zaskoczenie, bo rzeczywiście park zmienił swoje oblicze.

Rożnego rodzaju prace w parku prowadzone są od dłuższego czasu. Najpierw powstała ścieżka edukacyjna „Dendrologia” a teraz za sprawą programu Wielkopolska Odnowa Wsi - w ramach konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś” - swój wygląd zmienił park.

Zgodnie z planem odmulono staw w parku a jego wyprofilowane skarpy zostały wzmocnione kamieniami polnymi ułożonymi na macie z geowłókniny. Została wybudowana ścieżka, przy której postawiono ławki, kosz na śmieci oraz stojak rowerowy. Utworzono boisko do siatkówki plażowej oraz zrekultywowano murawę boiska do piłki nożnej. Dodatkowo firma wykonała granitowe schody na skarpie. Dzięki nim możliwe będzie zejście na zamarznięty staw, który ze względu na swój kształt idealnie nadaje się do gry w hokeja na lodzie.

Dobrą informacją jest fakt, że park można zwiedzać zarówno w ciągu dnia jak i w nocy. Teren jest oświetlony lampami co tworzy tajemniczy klimat tej leśnej ostoi. Oprócz tego w parku posadzono różne drzewa i krzewy a miejsca ich oznakowano tablicami informacyjno-edukacyjnymi.

Zapraszamy więc wszystkich do odwiedzania tego parku o każdej porze a przy okazji do zobaczenia innych ciekawostek tej miejscowości: Izby Pamięci i Tradycji Gminy Kiszkowo, wyspy „Kipa”, drewnianego XVIII-wiecznego kościoła pw. Bożego Ciała oraz dworu, znajdującego się na skraju parku.

SZYMON RAITH
Fot. Sz. Raith

W starym parku nowy duch - zdjęcie
+ 27 zdjęć

W starym parku nowy duch

Mapa google
ReklamaA1ReklamaA1-2