Mówi się, że jeśli jest coś co chcesz zrobić, nie ma żadnego powodu, dla którego miałoby się to nie udać. Takie założenie przyświeca Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Gnieźnie, nawet wówczas, gdy rzeczywistość kreśli co chwilę nowy scenariusz. Rok 2020 uznać bowiem można za rekordowy pod względem pozyskanych, dodatkowych środków spoza budżetu Miasta.
2020 rok okazał się być czasem niezwykle dynamicznym i zaskakującym. Jak jednak podkreślał podczas konferencji podsumowującej zrealizowane projekty, Dyrektor MOK Dariusz Pilak: – Bardzo szybko i sprawnie udało nam się dostosować do tej nowej rzeczywistości, traktując to jako nowe wyzwanie, nowe możliwości, nowe, bezcenne doświadczenie.
Dzięki temu, mimo trudności, udało się pozyskać rekordową kwotę środków zewnętrznych w wysokości ponad 213 tysięcy złotych. Co warto podkreślić, dotacje pochodziły nie tylko ze środków publicznych, ale także prywatnych.
Szczegółowy podział środków pozyskanych przez MOK spoza budżetu Miasta Gniezna przedstawia poniższy wykres:
Wśród zrealizowanych projektów wymienić należy:
Projekty dwuletnie:
Mimo pandemii, udało się zrealizować prawie wszystkie założenia.
Aż 5 na 6 projektów odbyło się w realu i wzięło w nich udział ponad 8200 uczestników. Łącznie odbyło się około 220 wydarzeń (w tym warsztaty m.in. kulinarne, fotograficzne wraz z wernisażem, teatralne, sensoplastyka, taniec na wózkach, rękodzieło, muzykoterapia, a także spektakle, wystawy, koncerty, gra miejska, seminarium). Z kolei prawie 70 materiałów udostępnionych zostało on-line i wśród nich również pojawiały się warsztaty, koncerty, tutoriale, filmy i spektakle.
Co należy pokreślić, Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie, bardzo długo, mimo pojawiania się coraz to nowych przepisów, działał z zachowaniem wszelkich koniecznych środków ostrożności. W przeciwieństwie do innych tego typu ośrodków w kraju, MOK pozostawał miejscem otwartym na uczestników zajęć i wydarzeń.
Więcej informacji o poszczególnych zrealizowanych lub realizowanych projektach prezentujemy poniżej:
W 2021 roku, Miejski Ośrodek Kultury planuje nie zwalniać tempa i już oczekuje na rozstrzygnięcia pierwszych złożonych projektów. Wszelkie informacje na ich temat sukcesywnie będą publikowane na profilach społecznościowych MOK oraz stronie www.mok.gniezno.pl
Serwis pojezierze24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i opinii. Prosimy o zamieszczanie komentarzy dotyczących danej tematyki dyskusji. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.