ReklamaA1ReklamaA1-2

Można już kupić wejściówkę na III Festiwal Historyczny!

Informacje lokalneAktualności13 maja 2022, 9:00   red. Aleksandra Soberska1028 odsłon
Można już kupić wejściówkę na III Festiwal Historyczny!
 fot. Media Lokalne

Organizatorzy III Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci” informują, że od dzisiaj można zgłaszać swój udział w Festiwalu poprzez zakup wejściówki przez internet. III Festiwal Historyczny odbędzie się od 23 do 25 września w XIX-wiecznej wieży ciśnień w Janowcu Wielkopolskim (woj. kujawsko-pomorskie).

Wejściówki można kupić poprzez Sklep na stronie www.soberski.pl, czyli tutaj.

Cena wejściówki zakupionej przez internet - w przedsprzedaży wynosi:

I pula wejściówek – od dzisiaj do 30 czerwca 2022 r.
- 50 zł od osoby na trzy festiwalowe dni

II pula wejściówek - od 1 lipca do 31 sierpnia 2022 r.
- 60 zł od osoby na trzy festiwalowe dni

III pula wejściówek - od 1 września do 25 września 2022 r.
- 80 zł od osoby na trzy festiwalowe dni

Ilość miejsc ograniczona!

ZAKUPIONE WEJŚCIÓWKI NA III FESTIWAL BĘDĄ DO ODBIORU W DNIACH TRWANIA FESTIWALU W PUNKCIE INFORMACYJNYM W WIEŻY CIŚNIEŃ

WAŻNE: - dzieci do lat 7 – wejście bezpłatne

UWAGA! Wejściówki niewykorzystane nie podlegają możliwości zwrotu!

Co w programie Festiwalu?

III Festiwal Historyczny „Tajemnice Trzech Stuleci” rozpocznie się w piątek, 23 września o godz. 17.00 w wieży ciśnień. Następnie o godz. 17.30 otwarta zostanie główna wystawa Festiwalu, która zlokalizowana będzie w wieży ciśnień. W piątek przewidziano też dwie prelekcje: o godz. 18.00 i 19.00. Sobotnia część Festiwalu – odbywająca się także w wieży ciśnień - zainaugurowana zostanie prelekcją o godz. 10.00. Następnie, aż do godz. 18.00 – o każdej pełnej godzinie – będą kolejne prelekcje. Z kolei w niedzielę, 25 września (także w wieży ciśnień), wykłady odbywać się będą od godz. 10.00 do 14.00. O godz. 15.00 nastąpi oficjalne zakończenie III Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci”.

Głównym elementem Festiwalu są prelekcje znanych i lubianych w naszym kraju pisarzy, odkrywców, historyków, filmowców, archeologów, podróżników, badaczy historii. Już dzisiaj możemy poinformować, że na Festiwal zostali zaproszenie znani z poprzednich edycji prelegenci, tacy jak dr Agnieszka Fulińska, Marzena Jaworska z Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Jacek Podemski, Piotr Maszkowski, Piotr Kucznir, Paweł Becker, Krzysztof Krzyżanowski, Jan Nowicki czy Marcin Perliński, ale będzie też kilku zupełnie nowych prelegentów: pisarzy, podróżników, dziennikarzy czy historyków!

W trakcie III Festiwalu prezentowanych będzie kilka wystawy. O dwóch już informowaliśmy. Pierwsza z nich to niezwykła wystawa pt. „Stanisława Walasiewiczówna. Fotograficzna opowieść najszybszej kobiety świata” która do Janowca Wielkopolskiego przyjedzie z Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

Z kolei druga wystawa to będzie prawdziwa sensacja III Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci”. Jeden z prywatnych kolekcjonerów zgodził się, byśmy na Festiwalu mogli zaprezentować oryginalny modlitewnik królowej Francji – Marii Karoliny Leszczyńskiej, żony króla Ludwika XV! Co najistotniejsze – w XX i XXI wieku modlitewnik nie był wystawiany publicznie w Polsce i w żadnym innym europejskim kraju!

Oprócz tego w wieży ciśnień odbywać się będą Targi Książki Historycznej i Regionalnej. Z kolei w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury będą się odbywać: Kiermasz Rękodzieła i „Pchli Targ”, który będzie przeznaczony tylko dla wystawców z gminy Janowiec Wielkopolski.

Targi książki i kiermasz będą odpłatne, natomiast „Pchli Targ” będzie bezpłatny. O szczegółach i zapisach poinformujemy już wkrótce.

O kolejnych atrakcjach tegorocznego Festiwalu będziemy informować w najbliższych dniach.Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 129

 • 86
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 18
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 25
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Przeczytaj także

ReklamaC1

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2 - banerReklamaB3ReklamaB4