ReklamaA1ReklamaA1-2

Antoni Saskowski – niezwykły człowiek z okolic Mogilna

HistoriaKsiążki16 września 2021, 15:00   red. Karol Soberski1344 odsłon
Antoni Saskowski – niezwykły człowiek z okolic Mogilna
 fot. Media Lokalne

Po ukazaniu się „Skarbu Dziedzica”, autor tej książki Karol Soberski, prowadził dalsze poszukiwania związane z losami Franciszka i Antoniego Saskowskich, jak i drogocennych skarbów przez nich ukrytych. Na pozór nieskomplikowane śledztwo zaczęło odsłaniać wręcz niewiarygodne fakty! Niecodzienna łamigłówka historyczna związana jest z historią Mielna, Przysieki, Popowa Podleśnego i Popowa Ignacewa, ale też majątku Wyrobki koło Mogilna!

„Złoto Dziedzica” to książka historyczna, oparta na faktach, łącząca w sobie klimaty „Kodu Leonarda da Vinci” z mrocznymi opowieściami II wojny światowej. Ta pozycja to obraz właścicieli ziemskich, którzy najpierw w 1939 roku, a później w 1945 roku ukrywają to, co mają najcenniejsze i walczą o życie. A w tle historii życia i działalności Franciszka i Antoniego Saskowskich, pozostają niewyjaśnione do dnia dzisiejszego tajemnice związane z II wojną światową i pierwszymi powojennymi latami... „Złoto Dziedzica” to kilka łamigłówek, z którymi Czytelnik będzie musiał zmierzyć się sam. Zapraszamy do lektury!

Niecodzienna łamigłówka historyczna związana jest z historią okolic Mogilna, konkretnie wsi Wyrobki oraz gminy Mieleszyn (miejscowości: Mielno, Przysieki, Popowa Podleśnego i Popowa Ignacewa)!

„Złoto Dziedzica” to książka opowiadająca o niezwykłych losach Franciszka Saskowskiego, dziedzica Popowa Ignacewa, majątku w gminie Mieleszyn niedaleko Gniezna i jego brata Antoniego Saskowskiego, właściciela majątku Wyrobki leżącego koło Mogilna. Jest to kontynuacja niecodziennych wydarzeń, które rozpoczęły się na pograniczu Wielkopolski i Kujaw w 1807 roku i trwają do dzisiaj... opisanych w książce „Skarb Dziedzica” wydanej w listopadzie 2016 roku.

Książka jest godna polecenia nie tylko dzięki fascynującej historii w niej opisanej, ale również dzięki niepublikowanym wcześniej blisko 200 fotografiom z których większość pochodzi z lat 1910 – 1939.

Format: B5
Liczba stron: 260
Cena: 40 zł (plus koszty wysyłki)
Książka wydana na papierze kredowym

Wysyłka:
Przesyłką poleconą za potwierdzeniem odbioru.

Kontakt:
W razie pytań, prosimy o kontakt: 515-980-504 lub 506-966-706.
Zamówienie należy wysłać na maila: zamowienia@turystykalokalna.plJak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 103

 • 73
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 30
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2 - banerReklamaB3
ReklamaA2