ReklamaA1ReklamaA1-2

XXVIII Festyn Archeologiczny w Biskupinie. Tym razem ze Słowianami

HistoriaAktualnościAtrakcje turystyczne16 września 2023, 8:30   red. Joanna Bejma1078 odsłon
XXVIII Festyn Archeologiczny w Biskupinie. Tym razem ze Słowianami
 fot. Joanna Bejma

Macie ochotę na spotkanie z historią i archeologią? Zawitajcie zatem do Muzeum Archeologicznego w Biskupinie. Od 16 do 20 września br. trwać będzie tutaj Festyn Archeologiczny. To najsłynniejsza i skupiająca największą ilość osób impreza w tym  starym grodzie. Odbędzie się ona już po raz XXXVIII i opatrzona jest hasłem „My Słowianie”.

Start imprezy w sobotę 16 września o godz. 10.00. Odwiedzając biskupińskie muzeum spotkacie się z kulturą Słowian zachodnich w okresie wczesnego średniowiecza.

„O życiu dawnych Słowian opowiemy na różne sposoby. Sięgniemy do ich początków. Opowiemy o dawnych wierzeniach. Pokażemy różnice pomiędzy życiem możnych a ludnością zamieszkującą wsie. Zajrzymy na targowisko z kramami kupców oraz do słowiańskiej kuchni. Posłuchamy pieśni i opowieści inspirowanych kulturą dawnych Słowian”  - czytamy w zapowiedzi imprezy.

Co zatem zaplanowano? Ze specjalnie przygotowanych prelekcji dowiemy się m.in. skąd się wzięli Słowianie i jak mieszkali. Będą też tradycyjne bitwy wojów – tym razem oczywiście słowiańskich, zapoznamy się ze słowiańskim obrzędem plonów, ich strojami, ozdobami, kuchnią i zobaczymy pokazy konne piastowskich wojowników pancernych i ptaki drapieżne.

Podczas imprezy zabrzmią najstarsze pieśni Słowian, będzie też koncert zespołu Krive (16 i 17 września) oraz warsztaty tańca z Zespołem Muzyki Dawnej „Huskarl” (18, 19 i 20 września).

Przybywajcie. Będzie jak zwykle gwarno i ciekawie. W Biskupinie jak co roku będziecie uczestniczyć w lekcji historii na żywo. Szczegółowy program imprezy oraz cennik znajdziecie na www.biskupin.plJak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 181

 • 78
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 4
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 98
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Przeczytaj także

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA2
ReklamaA3