ReklamaA1 - banerReklamaA1-2

Wystawa astrofotografii

Warsztaty, wykłady i wystawy31 stycznia 2021, 21:26   red. - inf. prasowa60 odsłon
Wystawa astrofotografii

Najbliższy termin

08.03 Poniedziałek 08:00

Zapraszamy na wystawę zdjęć astrofotografii do zewnętrznej „Galerii na Murze” Ośrodka Kultury na Nowym Rynku na Osiedlu Zielone Wzgórza w Murowanej Goślinie w godzinach otwarcia od 8.00 do 20.00. Wystawę można oglądać do 15 marca.

Na wystawę zapraszają autorzy Wojciech Zieliński i Przemysław Krąkowski – koledzy z pracy, a po niej obserwatorzy nocnego nieba. Pasjonaci astronomii i astrofotografii.

Astrofotografia, to stara dziedzina fotografii, która dzięki dzisiejszym możliwościom technicznym (zarówno w obszarze samego sprzętu do obserwacji, jak i fotografii i jej obróbki) umożliwia fotografowanie kosmosu (gwiazd, galaktyk, planet,…), a także nas – ludzi w relacji z kosmosem (fotografia nocna krajobrazowa). Wykonanie jednego zdjęcia niejednokrotnie wymaga długich przygotowań, nakładów finansowych, wyczekiwania na odpowiednie warunki pogodowe. Najważniejsze jest ciemne niebo, takie, które nie jest „zaśmiecone” światem, dlatego chcąc uprawiać astrofotografię, trzeba też uwzględnić w swoim grafiku czas i energię na poszukiwanie odpowiedniego miejsca. Zdjęcia prezentowane na wystawie zostały wykonane w Bieszczadach oraz w Afryce Południowej, gdzie warunki do takiej fotografii są odpowiednie. Autorem zdjęć jest Wojciech Zieliński, opracowanie opisów przygotował Przemysław Krąkowski.

„Choć życie może wydawać się trudne, zawsze jest coś, co możesz zrobić i osiągnąć sukces. Patrz w gwiazdy, a nie pod stopy.” Stephen Hawking.

Tekst i zdjęcia: Przemysław Krąkowski i Wojciech Zieliński


(źródło: murowanydomkultury.pl)


Pozostałe terminy


Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaC1 - baner

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2 - banerReklamaB3 - baner
ReklamaA2 - baner
ReklamaA3