ReklamaA1

Wystawa „30 i 3 Nowe Początki” w Strzelnie

AktualnościWydarzenia i imprezy27 września 2023, 14:00   red. - inf. prasowa543 odsłon
Wystawa „30 i 3 Nowe Początki” w Strzelnie
 fot. DK Strzelno

Dom Kultury w Strzelnie zaprasza na wyjątkowe wydarzenie artystyczne - wystawę „30 i 3 Nowe Początki” autorstwa niezwykle utalentowanej Ilony Gawrońskiej. To nie tylko okazja do podziwiania pięknych dzieł sztuki, ale także moment refleksji nad głębszymi aspektami ludzkiego doświadczenia.

„30 i 3” - ta niezwykła wystawa składa się z trzydziestu trzech obrazów, które stanowią przemyślaną i poruszającą pracę dyplomową Ilony Gawrońskiej. To dzieła, które nie tylko zachwycają estetyką, ale także prowokują do głębszych przemyśleń. Obrazy te są inspirowane tematem bólu fizycznego i psychicznego, który stał się częścią życia artystki. To nie tylko wyraz artystycznej ekspresji, ale także forma terapii, która pozwoliła jej przekształcić traumę w sztukę. Ilona Gawrońska jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jednak jej droga artystyczna była niezwykle trudna. Osiem lat temu doświadczyła tragicznego wypadku samochodowego, który zmienił jej życie. Praca nad akceptacją własnej twarzy po tym wypadku była dla niej procesem bolesnym i głęboko osobistym. To właśnie z tego doświadczenia narodził się cykl akrylowych dzieł, które podejmują dekonstrukcję twarzy kobiety. Te prace są także hołdem dla słynnego twórcy pop-artu, Andy'ego Warhola, który również eksperymentował z tematem twarzy i tożsamości.

Tytułowe „Nowe Początki” to najnowsze prace Ilony Gawrońskiej, dzieła mroczne, ekspresyjne, tajemnicze i emanujące siłą. Obrazy koni, wokół których unoszą się kruki, stanowią nie tylko wyraz artystycznej wizji, ale także przypominają nam o istotnych aspektach naszej egzystencji. Konie, które widnieją na tych dziełach, są końmi przebywającymi pod opieką Stowarzyszenia Pomagaj Pomagać Różoland. Ten cykl ma podkreślać naszą odpowiedzialność, by traktować się nawzajem życzliwie i zachować oraz pielęgnować Ziemię - jedyny dom, który kiedykolwiek znaliśmy. jest swoistym przypominającym nam o trudnych sytuacjach na świecie, za które często odpowiadają ludzie. To właśnie my, ludzie, powinniśmy pracować nad rozwiązaniem tych problemów. Wśród tych nowych prac znajduje się także cykl obrazów przedstawiających przepiękną twarz kobiety roniącej złote łzy, a jej usta pokrywa złoto. To dzieła, które prowokują do refleksji nad tajemniczymi aspektami ludzkiej natury i naszych dążeń.

Podczas tej wyjątkowej ekspozycji będziemy mieli również okazję podziwiać prace fotograficzne Sylwii Budzowskiej, związaną z Domem Artysty w Inowrocławiu. Zdjęcia te, wykonane na terenie Stowarzyszenia Pomagaj Pomagać Różaland. To nie tylko sztuka w kadrze, ale także forma wsparcia dla stowarzyszenia, które działa na rzecz obrony zwierząt obieranych interwencyjnie lub wykupywanych od handlarzy, aby uratować je przed tragicznym losem.

Nie tylko oczy będą miały okazję delektować się sztuką. Podczas wernisażu usłyszymy także wspaniałą muzykę w wykonaniu Sary Powagi, absolwentki gnieźnieńskiej średniej szkoły muzycznej i studentki bydgoskiej Akademii Muzycznej.

Zapraszamy serdecznie na ten wyjątkowy wernisaż, który obfituje w sztukę w różnych jej przejawach. To nie tylko okazja do spotkania z artystką i jej twórczością, ale także szansa na wsparcie działań charytatywnych.

Wystawa będzie prezentowana do 10 października.Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 154

 • 68
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 25
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 61
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA2
ReklamaA3