ReklamaA1ReklamaA1-2

Warsztaty i Kiermasz Wielkanocny w muzeum w Inowrocławiu

AktualnościWydarzenia i imprezy17 marca 2023, 10:30   red. - inf. prasowa780 odsłon
Warsztaty i Kiermasz Wielkanocny w muzeum w Inowrocławiu
 fot. Powiat Inowrocławski

Powiatowe Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu zaprasza młodzież i osoby dorosłe na warsztaty z tradycyjnego zdobnictwa wnętrz. Uczestnicy będą na nich przygotowywać tradycyjne palmy wielkanocne z zielonych gałązek, bazi, bibuły. Będzie też okazja do porozmawiania przy kawie o zwyczajach wielkanocnych i przepisach na wypieki świąteczne. Spotkanie zorganizowane zostanie 18 marca w godzinach od 11.00 do 14.00 w siedzibie muzeum przy ul. Solankowej 33. Koszt warsztatów 15 zł/os.

Natomiast od 24 marca do 7 kwietnia w powiatowym Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu potrwa Kiermasz Wielkanocny. Zrobi się wiosenno-świątecznie, zaroi się od zajęcy, kurczaczków i baranków.

Na kiermaszu można będzie kupić wyroby rękodzielnicze twórców pochodzących z Powiatu Inowrocławskiego. Będą serwety do święconki, pisanki – malowane, haftowane, szydełkowe, kujawskie palmy – na Niedzielę Palmową, stroiki, kwiaty, oryginalne ozdoby i drobne upominki na zajączka dla dzieci.

Kiermasz będzie czynny w godzinach otwarcia muzeum, czyli od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00 - 16.00. Wydarzeniu patronuje starosta Wiesława Pawłowska.Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 153

 • 87
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 4
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 62
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA3