ReklamaA1ReklamaA1-2

W Biskupinie odbędziesz podróże w czasie!

AktualnościAtrakcje turystyczne9 lipca 2024, 11:30   red. Joanna Bejma785 odsłon
W Biskupinie odbędziesz podróże w czasie!
 fot. Joanna Bejma

Najbliższy termin

10.08 Sobota 09:00

13 i 14 lipca w Muzeum Archeologicznym w Biskupinie zainaugurowane zostanie pierwsze w tym sezonie wydarzenie z cyklu „Podróże w czasie”. Kolejne – 10 i 11 sierpnia oraz od 15 do 18 sierpnia. Każde z nich będzie miało inny temat przewodni.

Podczas pierwszego z zaplanowanych spotkań - opatrzonego hasłem „Osada obronna na półwyspie” -  przeniesiemy się 2700 lat wstecz i trafimy na przełom epok brązu i żelaza, do osady obronnej właśnie, gdzie zobaczymy: życie codzienne dawnych mieszkańców osady, w jaki sposób powstawał brąz i czym charakteryzuje się metalurgia brązu, pracę tkaczek i tajniki farbiarstwa, jak wyglądało rybołówstwo i plecionkarstwo, proces lepienia naczyń z gliny (garncarstwo), oraz obróbkę kości i poroża.

W trakcie wydarzenia będzie można wziąć udział w warsztatach tworzenia kolii z paciorków (na wzór zabytków szklanych), a także w warsztatach garncarskich.

Dodatkowo będzie można zwiedzić osadę obronną na półwyspie z przewodnikiem. Oprowadzanie po rekonstrukcji zaplanowano o godzinach: 11:00, 13:00 i 15:00. Miejsce zbiórki: przy bramie prowadzącej do osady.

10 i 11 sierpnia wydarzenie opatrzone będzie hasłem „Podróże w czasie: W epoce kamienia”. Podczas tego spotkania będziemy mogli odwiedzić obozowisko łowców i zbieraczy oraz osadę pierwszych rolników, w których będzie można zobaczyć jak żyli ludzie z najdawniejszej z epok.

Z kolei od 15 do 18 sierpnia muzeum zaprasza na „Podróże w czasie. W Wiosce piastowskiej. Spróbuj sam! Warsztaty i pokazy interaktywne”. Szczegółowe informacje na temat zaplanowanych wydarzeń będą ukazywały się na bieżąco na www.biskupin.pl.


Pozostałe terminy


Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 112

 • 50
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 16
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 46
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA2