ReklamaA1

W Barcinie oko w oko ze znakomitymi aktorami

AktualnościWydarzenia i imprezy25 listopada 2022, 15:30   red. Joanna Bejma700 odsłon0 Komentarzy
W Barcinie oko w oko ze znakomitymi aktorami
 fot. Joanna Bejma

Jak na nieco ponad ośmiotysięczny Barcin to wydarzenie absolutnie wyjątkowe. To oczywiście Barć Film Festiwal Kujawy Pomorze, trzydniowe święto kina, które w tym roku zaplanowano w dniach od 25 do 27 listopada z udziałem kolejnych, znakomitych gwiazd srebrnego ekranu. Do Kina Barć przyjadą: Grażyna Błęcka – Kolska, Jerzy Stuhr oraz Adam Woronowicz.

Będzie to trzecia edycja wydarzenia. Podczas poprzednich gościli m.in. Tomasz Ziętek, Joanna Kos – Krauze, Artur Barciś, Katarzyna Figura, Lech Dyblik, Marian Dziędziel. W tym roku po raz kolejny czeka nas spora porcja dobrego kina, inspirujących spotkań i rozmów oraz oczywiście wspaniałej, filmowej atmosfery. A na tę złożą się także konkursowe prezentacje zgłoszonych na festiwal filmów krótkometrażowych. Z prezentacją każdego z nich, wraz z twórcami, możecie zapoznać się na stronie fb Barć Film Festiwal.

Impreza rozpocznie się w piątek, 25 listopada od trzech bloków filmów krótkometrażowych. Na godz. 17.30 przewidziano otwarcie wystawy plakatów Andrzeja Pągowskiego pt. „Wajda – na nowo”. O godz. 18.00 w Miejskim Domu Kultury zaplanowano uroczystą galę rozpoczęcia i projekcję filmu pt. „Orzeł. Ostatni Patrol”. Tuż po seansie zaplanowano pierwsze aktorskie spotkanie z Adamem Woronowiczem. Dzień o godz. 21.00 zakończy film pt.  „Silent Twins”.

A co czeka nas w sobotę, 26 listopada? To będzie najbardziej obfitujący w wydarzenia dzień. Już o godz. 10.00 organizator wydarzenia – Miejski Dom Kultury w Barcinie – zaprasza na projekcję filmu pt. „Historie miłosne” i spotkanie, tym razem z aktorem Jerzym Stuhrem. W samo południe, przy zrewitalizowanej alei naprzeciwko Urzędu Miejskiego w Barcinie przewidziano odsłonięcie pamiątkowych Barci. Dokonają tego goście festiwalu: Adam Woronowicz, Jerzy Stuhr i Grażyna Błęcka – Kolska.

Dalej dla miłośników kina zaplanowano kolejną porcję filmów krótkometrażowych oraz projekcję „Simony” i „Jańcio Wodnika”. Tuż po tych seansach spotkanie oko w oko z Grażyną Błęcką – Kolską. Godz. 17.00 to projekcja filmu pt. „Moje wspaniałe życie” i kolejna okazja na pogawędkę podczas spotkania z Adamem Woronowiczem. O godz. 17.00 rozpocznie się także wyświetlanie kolejnych dwóch bloków filmów krótkometrażowych. Na godz. 19.30 przewidziano projekcję filmu „Ania”.

Niedzielę, 27 listopada, ostatni dzień filmowego święta w Barcinie rozpocznie się od filmu „Bella i Sebastian. Nowe pokolenie” (godz. 10.30). Dalej będziemy mogli  obejrzeć film pt. „Amator”  (godz. 12.30) – po filmie spotkanie z Jerzym Stuhrem oraz film pt. „Ułaskawienie (godz. 15.30) – po filmie spotkanie z Grażyną Błęcką – Kolską. Na godz. 18.00 zaplanowano galę finałową z ogłoszeniem werdyktu i pokazem nagrodzonych filmów krótkometrażowych.Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 159

 • 82
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 26
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 51
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Przeczytaj także

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA3