ReklamaA1

Prezydencki Dzień Dziecka już 1 czerwca!

Informacje lokalneWydarzenia i imprezy26 maja 2024, 8:00   red. - inf. prasowa1252 odsłon
Prezydencki Dzień Dziecka już 1 czerwca!
 fot. nadesłane

Jak co roku, początek ciepłych i letnich dni zwiastuje, że zbliża się święto wszystkich najmłodszych – tym razem Prezydencki Dzień Dziecka odbędzie się w sobotę, 1 czerwca w Szkole Podstawowej nr 12. Początek o godz. 11.00.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji – w myśl zasady – „dla każdego coś miłego”. Z pewnością będzie zarówno sportowo, jak i artystycznie - 1 czerwca (sobota), między 11.00, a 15.00  na terenie Szkoły Podstawowej nr 12 (osiedle Kazimierza Wielkiego) na dzieci będzie czekał szereg atrakcji.

Miejski Ośrodek Kultury zaprezentuje grupy i zespoły, zrzeszone w sekcjach. A instruktorki i instruktorzy, wspólnie z dziećmi przeprowadzą warsztaty plastyczne. Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna natomiast zaoferuje bardzo ciekawe warsztaty, powiązane nieco z biblioteczną profesją.

W czerwcową sobotę sporo będzie atrakcji sportowych, dzieci będą miały okazję spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach sportu. Ćwiczenia związane z piłką nożną zaprezentuje klub Mieszko Gniezno, celnych rzutów do kosza nauczy Bycza Akademia i MKK Gniezno. Jak trzymać hokejową laskę i jak odpowiednio pchnąć piłkę zademonstruje Klub Hokeistów Start 1954. Na terenie Szkoły Podstawowej nr 12 pojawi się także żużlowy motocykl i przedstawiciele Startu Gniezno. Nie zabraknie także przedstawicieli i przedstawicielek klubów Inochi i Samuraj, którzy zaprezentują piękną aktywność, jaką jest karate. Nie zabraknie także Centrum Capoeria Gniezno dzięki którym obecne na wydarzeniu dzieci zobaczą jak widowiskowy, łączący elementy tańca i walki jest to sport.

Jak powiązać bieganie, pływanie i jazdę na rowerze opowiedzą sportowcy GST Triathlon,  natomiast przedstawiciele Stowarzyszenia Sportów Lotniczych im. Ludwika Szajdy przybliżą najmłodszym, co jest kluczowe w lataniu.

Choć Prezydencki Dzień Dziecka rozpocznie się o 11.00, jeden z punktów programu, który będzie preludium do zabawy!  Chodzi o pokaz kawalerzystów rozpocznie się o godzinie 10.15 parku przy ul. Biskupińskiej (pomiędzy marketem Biedronka, a kościołem bł. Radzyma Gaudentego). Po pokazie Kawalerzyści wyruszą w rajd konny.

1 czerwca rozpoczyna się także rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Z tej okazji o godz. 13.30 ruszy rajd rozpoczynający lokalne zmagania o Puchar.

Na terenie popularnej „Dwunastki” pojawi także punkt Fundacji DKMS Polska, gdzie będzie można dołączyć do Bazy Dawców Szpiku Kostnego.Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 88

 • 43
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 16
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 18
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 10
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA2
ReklamaA3