
W Gnieźnie po raz kolejny wyruszy Orszak Trzech Króli! Wydarzenie, zaplanowane tradycyjnie na 6 stycznia 2026 r., organizują: parafie rzymskokatolickie miasta Gniezna, Katolicka Szkoła Podstawowa „Rodzice Dzieciom”, harcerstwo gnieźnieńskie, Zespół Szkół Technicznych im. Papieża Jana Pawła II w Gnieźnie, Liturgiczna Służba Ołtarza Archidiecezji Gnieźnieńskiej, Oaza Domowy Kościół Archidiecezji Gnieźnieńskiej, Zespół Tańca Ludowego „Gniezno”.
Inicjatywa ta, pod Patronatem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka, Starosty Gnieźnieńskiego Tomasza Budasza i Prezydenta Miasta Gniezna Michała Powałowskiego, kierowana jest do wszystkich mieszkańców Gniezna i Powiatu, do rodzin z dziećmi, a także do osób starszych.
Orszak Trzech Króli ma charakter kolorowego, wspólnego kolędowania w przestrzeni miejskiej.
1.Europa - Kolor czerwony - Król Kacper - (kadzidło)
2.Azja - Kolor zielony - Król Melchior - (złoto)
3.Afryka - Kolor niebieski - Król Baltazar (mirra)
Po mszy św. pod przewodnictwem Prymasa Polski w Katedrze Gnieźnieńskiej o godz. 12.00, ok. godz. 13.00 uczestnicy Orszaku wyjdą z Katedry i udadzą się w pochodzie ulicami Tumską, Rynkiem, Chrobrego do Kościoła Garnizonowego, gdzie na placu im. dr. Mariana Fludra nastąpi pokłon Trzech Króli Dzieciątku Jezus.
Tutaj również nastąpi przedstawienie poszczególnych grup, polegające na prezentacji przygotowanych przez grupy pastorałek i kolęd. Będzie to wspólne kolędowanie wszystkich uczestników Orszaku do godziny 15.00.
W imieniu wszystkich organizatorów już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli całe rodziny wraz z dziećmi.






Serwis pojezierze24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i opinii. Prosimy o zamieszczanie komentarzy dotyczących danej tematyki dyskusji. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy!