ReklamaA1 - banerReklamaA1-2 - baner

Łabiszyńska wyspa z podświetlanym napisem i wystawą światła

AktualnościAtrakcje turystyczne12 maja 2021, 10:00   red. Joanna Bejma1043 odsłon
Łabiszyńska wyspa z podświetlanym napisem i wystawą światła
 fot. Joanna Bejma

Jak na kilkutysięczne, niewielkie miasteczko w powiecie żnińskim, w Łabiszynie co roku pojawia się coś nowego – coś co przyciąga turystów. W tym roku nie mogło być inaczej. Od kilku dni w sercu miasteczka, na zielonej wyspie, możemy podziwiać kolorowy napis. Napis pełen miłości! Ale to nie wszystko. W najbliższy weekend, 14 i 15 maja, w godzinach wieczornych odbędzie się tu mulimedialna wystawa światła „Iluzja – Kolor – Żywioł”.

Nie jest tajemnicą, że Łabiszyn „odżył”, kiedy ponad 10 lat temu zrewitalizowano znajdującą się tu wyspę. To obszar zieleni, który okala Noteć oraz Kanał Notecki. Po uporządkowaniu tego terenu, szybko stał się ulubionym miejscem wypoczynku mieszkańców miasta i coraz chętniej przyjeżdżających tu gości.

Co roku pojawia się tu coś nowego. Rozbudowywano amfiteatr – to zaowocowało cyklem  wiosenno - letnich muzycznych czy kabaretowych spotkań z wieloma, także znanymi artystami. Z czasem przybywało coraz więcej elementów małej architektury – z leżakami na czele – wyodrębniono miejsce na ognisko, w stawie zamontowano fontannę, a kilka lat temu utworzono marinę, gdzie za darmo można wypożyczyć kajaki, rowery wodne i rowery szosowe. Ponadto, wyspa stała się  jednym z głównych miejsc, w których odbywały się słynne już na całą Polskę – Łabiszyńskie Spotkania z Historią.

Po zmierzchu – światło i lasery

Żeby nie było nudy, to i w tym roku mamy coś nowego. Ja mówi Jacek Idzi Kaczmarek, burmistrz Łabiszyna, idea napisu „I love Łabiszyn” pojawiła się już jesienią ubiegłego roku. W wielu miastach, znacznie większych niż Łabiszyn, takie napisy są bardzo popularne. Łabiszyński jest bajecznie kolorowy. - I znajduje się też w bardzo fajnej lokalizacji. Na wyspie, w otoczeniu wody, jest kolejnym elementem, który tworzy łabiszyńską markę – podkreśla włodarz.

Co ciekawe, i co z pewnością należy zobaczyć, napis jest podświetlony. Jeśli chcecie ujrzeć go na własne oczy i  przy okazji odwiedzić Łabiszyn, czy znajdujący się w gminie Pałac Lubostroń – przedwojenną siedzibę rodu Skórzewskich - zapraszamy 14 i 15 maja br. W tych dniach, na wyspie, odbędzie się  multimedialna wystawa światła NEODIA. To pierwsza tego typu wystawa plenerowa, podczas której zobaczycie miniatury budynków z wizualizacją 3D, pokazy laserowe i holograficzne oraz wiele więcej. Start już o godz. 14.00 (impreza odbędzie się z zachowaniem obowiązujących zasad sanitarnych).

- Pierwotnie wystawa miała odbyć się w długi, majowy weekend, ale z racji jeszcze panującej wtedy większej ilości obostrzeń nie zdecydowaliśmy się na ten termin. I chyba dobrze, bo i pogoda by nas rozczarowała. To wydarzenie nie będzie gromadziło w jednym miejscu wielu ludzi. Jest zaplanowane w formie spaceru, gdzie w różnych miejscach będą działy się różne rzeczy. Zapraszamy – mówi na koniec Jacek Idzi Kaczmarek.

My dołączamy się do zaproszenia!


Fot. J. BejmaJak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 172

 • 104
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 68
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2 - banerReklamaB3 baner
ReklamaA2 - baner