ReklamaA1ReklamaA1-2

IV Wielki Jarmark Bożonarodzeniowy w Strzelnie!

AktualnościAtrakcje turystyczne8 grudnia 2023, 7:00   red. - inf. prasowa1694 odsłon0 Komentarzy
IV Wielki Jarmark Bożonarodzeniowy w Strzelnie!
 fot. DK Strzelno

Już dzisiaj, 8 grudnia 2023 rozpocznie się IV Wielki Jarmark Bożonarodzeniowy w Strzelnie. Nie wiemy jak Wy, ale my nie możemy się już doczekać. W związku z powyższym, tradycyjnie informujemy jakież to atrakcje będą na Was czekać przez całe trzy dni jarmarku!

W piątek wystawcy będą dla Was dostępni już w piątek od godziny 15:00. Będziecie mogli rozkoszować się pysznymi smakołykami, dobrym grzanym winem czy też pięknym rękodziełem. O tej samej godzinie rozpoczniemy występy artystyczne na naszej scenie. Jako pierwsi zaprezentują się uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Strzelnie. Bezpośrednio po nich, o godzinie 15:30, wystąpią uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Gustawa Zielińskiego w Markowicach. O 16:00 natomiast pokaz swych zdolności dadzą uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 im. Jana Dałkowskiego w Strzelnie. O 16:30 wystąpi druga ze strzeleńskich szkół – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 im. A. A. Michelsona w Strzelnie. Następnie, o 17:00, odbędzie się uroczyste rozświetlenie choinki na Rynku oraz oficjalne rozpoczęcie jarmarku przez burmistrza Strzelna Dariusza Chudzińskiego. Całość będzie urozmaicona poprzez występy artystyczne strzeleńsko-wilczyńskiej grupy chorągwiarskiej oraz Gwardii Gryfa – wrocławskiej grupy specjalizującej się w sztuce Sbandieratori. O godzinie 18:00 na naszym Rynku rozbrzmią młodociani artyści z zaprzyjaźnionego Muzo Studio. Ostatnią grupą, która zaprezentuje się tego dnia na jarmarku będzie Kapela Góralska z Kościeliska. Całość potrwa do godziny 21:00.

W sobotę będziemy na Wasz czekać już od godziny 10:00. Rozpoczniemy świąteczną grą terenową „Gwiazdkowa Niespodzianka”, która odbywać się będzie na ulicach naszego miasta. Wciąż mamy kilka wolnych miejsc, dlatego zachęcamy do zapisów u Pani Barbary Narbut – tel. 601 405 446. Od godziny 11:30 czas spędzony na strzeleńskim Rynku umilać będą młodzi artyści i artystki działający przy Domu Kultury w Strzelnie. Następnie o 12:30 czeka na nas atrakcja skierowana do troszeczkę młodszych uczestników. Na naszej scenie pojawi się Grupa T z teatrzykiem pt. „Legenda o Katarzynce”. O 13:00 wystąpi Łukasz Sochowski wraz z zespołem.  Na godzinę 14:00 przewidujemy ponowny występ Grupy T, tym razem z teatrzykiem pt. „Czy Święty Mikołaj istnieje?”. Jeśli do tego momentu przejmowaliście się warunkami pogodowymi – teraz nastąpi przełom, gdyż już teraz możemy zapewnić, że atmosfera na strzeleńskim rynku przywiedzie nam wspomnienia z ubiegłorocznego fireshow! O 14:45 zaprezentują się lokalne dziecięce i młodzieżowe zespoły taneczne, prowadzone przez jedyną i niepowtarzalną Emilię Świeciak-Wiśniewską! Gdy już wszyscy delikatnie ochłoniemy, o 15:10 odbędzie się Amazing Bubble Show, czyli atrakcja, która urozmaica nasz jarmark każdego roku! O godzinie 15:40 na scenie pojawi się Jagoda Kujawa, kolejna młoda i utalentowana artystka, która zaprezentuje swoje umiejętności gry na skrzypcach. Godzina 16:15 przyniesie nam kolejne wspaniałe występy – tym razem wystąpią pracownicy Zakładu Aktywności Zawodowej w Przyjezierzu! To wszystko to jednak preludium do wydarzenia, na które wielu z Was czeka – Świątecznej Prywatki z Waszym Radiem FM, którą rozpoczniemy o godzinie 17:00. Zaprezentują się wówczas takie zespoły jak Piękni i Młodzi Dawid Narożny, Arek Kopaczewski, czy też Mirage & Yoko. Impreza prowadzona będzie przez niezastąpionego Dariusza Piekarskiego! Całość będzie trwała aż do godziny 21:00.

Ostatni dzień jarmarku, czyli niedziela rozpocznie się Świąteczną Senioradą! Kojące piosenki świąteczne w wykonaniu okolicznych zespołów towarzyszyć nam będą już od godziny 10:00. Zaprezentują się wówczas takie zespoły jak Kujawianki i Strzelnianki ze Strzelna, Złoty Wiek z Janikowa, Kalina z Chabska, Retro z Barcina, oraz Powidzanie z Powidza. W międzyczasie wyruszy także Mikołajkowy Rajd Rowerowy PTTK Strzelno. Całość będzie trwała aż do godziny 13:00. Wówczas na naszej scenie wystąpi zwyciężczyni programu The Voice Senior – Barbara Parzęczewska! Bezpośrednio po koncercie Pani Barbary, o godzinie 14:30, będziemy mieli możliwość wysłuchać koncertu pop operowego w wykonaniu Izabeli Metler! Nasz jarmark zakończymy o godzinie 16:00.

To jednak nie koniec atrakcji, zwłaszcza tych dla najmłodszych! Przez wszystkie dni jarmarku, na naszym Rynku obecny będzie specjalny gość – Święty Mikołaj, który z pewnością będzie miał wiele prezentów dla dzieci oraz świąteczna kolejka i karuzela. W sobotę Miejskiej Bibliotece Publicznej natomiast odbywać się będą świąteczne warsztaty, również skierowane do młodszych odbiorców. Zgłoszenia do udziału w warsztatach odbywać się będą podczas trwania imprezy w siedzibie Biblioteki.

W tym roku macie również możliwość zdobycia unikatowej pamiątki z naszego jarmarku – zaprzyjaźniona firma W3M z Mogilna realizuje na zamówienie jarmarkowe kubki w dwóch różnych wzorach – link do zamawiania kubków znajdziecie tutaj: https://tiny.pl/c2r2d

Jeśli chcecie być na bieżąco, zapraszamy na stronę wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/7VA8P5jFo - dodajemy tam wiele ciekawych informacji, zarówno o naszych wystawcach jak i artystach, którzy wystąpią.

Zapraszamy serdecznie!Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 96

 • 71
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 3
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 21
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA3