ReklamaA1-2ReklamaA1-3

DKF zaprasza: „Pętla”

Informacje lokalneWydarzenia i imprezy15 maja 2024, 10:00   red. - inf. prasowa376 odsłon
DKF zaprasza: „Pętla”
 fot. akademiapolskiegofilmu.pl

Po mocnym i wstrząsającym dokumencie „20 dni w Mariupolu”, Dyskusyjny Klub Filmowy Offeliada im. Andrzeja Ciążyńskiego, zaprasza na równie mocny film. Tym razem to fabuła i klasyka Polskiej Szkoły Filmowej z drugiej połowy lat 50. XX wieku, czyli „Pętla” Wojciecha Jerzego Hasa z Gustawem Holoubkiem w roli głównej, która powstała na podstawie opowiadania Marka Hłaski.

W czwartek, 16 maja o godz. 18.00 - sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie.

Po projekcji odbędzie się spotkanie z terapeutą uzależnień Tomaszem Chełkiem, z którym będzie można porozmawiać o uzależnieniach i nie tylko.

O filmie

Kuba (Gustaw Holoubek) rozpaczliwie walczy z uzależnieniem od alkoholu. Jego dziewczyna, Krysia (Aleksandra Śląska) wierzy w skuteczność terapii, pragnie wyrwać go z nałogu i ułożyć sobie z nim życie. Kuba musi wytrwać bez picia do wieczora, kiedy to Krysia przyjdzie po niego i wspólnie udadzą się do przychodni. Czas spędzany w samotności upływa bardzo powoli. Czekanie staje się coraz bardziej męczące, a bohater pozostawiony sam sobie, skazany jest na myślenie o nałogu. Kuba nie wytrzymuje napięcia i wychodzi z mieszkania. Udaje się na spacer ponurymi ulicami miasta brudnego, odrapanego, szarego, beznadziejnego jak jego zmarnowane życie... (opis pochodzi z filmweb.pl)Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 92

 • 47
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 10
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 35
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA3