Wakacje to taki dobry czas, kiedy śmiało można wyskoczyć ze swej oficjalnej roli, by spróbować ról niecodziennych. Odwiedzamy nowe miejsca, próbujemy nowych aktywności i łatwiej zawieramy nowe znajomości. Można też szukać nowych smaków, tych książkowych również. Zatem, siedząc w uroczym bistro caffé i czekając na przejście burzy, spróbuję zachęcić Państwa do przeczytania czegoś nowego. Jeszcze w urlopowym tonie, romantycznie, nastrojowo i w końcówce, epicko. Zakosztujecie Państwo w polskich klimatach, zajrzymy też do amerykańskiej popkultury sięgając po coś niezwykłego.
Myślę sobie, że urlopowe wyjazdy jeszcze się nie kończą i Państwo znajdą okazję i chęci do choćby krótkiego wypoczynku. Zresztą wrzesień, jaki się nam zapowiada, zachęcać będzie do weekendowych wypadów.
Tola Piotrowska, znana blogerka, w swojej książce „Odetchnij od miasta. Podróże z dzieckiem” udawania, że nie trzeba jechać daleko, żeby odkrywać piękne miejsca. Przekonuje do krótkich, ale regenerujących podróży po Polsce. W jej przewodniku mamy przepisy na wypoczynek dla tych, którzy kochają miasto na co dzień, ale także są nim zmęczeni. Jak i gdzie wypoczywać, gdzie odnaleźć miejsca, gdzie stół łączy gości, i gospodarzy, którzy na przykład francuską kuchnię mają w małym palcu, a z polskich składników potrafią wyczarować cuda? Autorka zachęca, by dać się ponieść widokowi z okna, wyjść boso na trawę i rozkoszować obłędnym śniadaniem i pachnącą kawą z rana. Ale przede wszystkim, pozwolić sobie na totalne oderwanie od codzienności i przewietrzenie głowy.
„Odetchnij od miasta” to ładnie ilustrowana książka z gotową podpowiedzią, gdzie szukać miejsc przyjaznych rodzinom z dziećmi. W książce opisane są urokliwe agroturystyki i miejsca w otoczeniu łąk i lasu, domki i apartamenty nad morzem, klimatyczne noclegi w pobliżu jezior, domy gościnne w górach, a także hotele, w których można się zregenerować, a które są dość kameralnie i pięknie położone.
Doskonały przewodnik na odkrywanie tego, co piękne w naszym kraju.
Znakomita wrocławska pisarka, Agnieszka Lingas-Łoniewska przekonuje, że romantyczna historia, w dodatku przyprawiona o komediowy smaczek, może przytrafić się każdej kobiecie. Wierzycie? Nieprzekonanym polecam najnowszą książkę pani Agnieszki. Świetnie opowiedziana historia, doskonała zabawa i coś jeszcze - uzdrawiająca siła miłości, która niczym bonus występuje w książkach „Dilerki Emocji” - jak nazywają autorkę wierne czytelniczki.
„Kolacja z Tiffanym” to romantyczna komedia z 27-letnią Natalią Lisek i obłędnie tajemniczym złodziejem w rolach głównych. Co jeszcze? On jako zabójczo przystojny nowy szef, w którym absolutnie nie można się zakochać. Jego niezbyt sympatyczna niby-dziewczyna. Rodzice, którzy mają wizję przyszłości swojej córki jak tę, którą widzieliśmy w filmie „Kogel-mogel” Romana Załuskiego.
Jest to, co ponoć kobiety kochają najbardziej. Klejnoty, podróże… coś jeszcze? Romantyczne uniesienia. A pośrodku tego wszystkiego dwoje naprawdę fajnych bohaterów.
Polecam Państwu wszystkie książki Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Autorka bestselerowych, powieści obyczajowych, w których wątki romantyczne przeplatają się z elementami sensacyjnymi odwiedzi Gniezno w ostatni weekend sierpnia. Spotkanie autorskie odbędzie się na dziedzińcu Starego Ratusza w Gnieźnie.
Muzyka Patti Smith towarzyszy mi od… od zawsze. Pisarka, poetka, wokalistka, jedna z najważniejszych kobiet w historii rocka. Zdobyła uznanie w latach siedemdziesiątych dzięki pionierskiemu łączeniu poezji i muzyki. Debiutowała płytą „Horses”, którą uznano za jedną z najważniejszych płyt wszechczasów.
Książka „Rok małpy” jej autorstwa, to fascynująca opowieść o poszukiwaniu sensu w trudnych czasach. Bez wątpienia książka pokazuje talent poetycki artystki. W Polsce ukazały się już „Poniedziałkowe dzieci”, „Obłokobujania” i „Pociąg linii M”. Smith zaczęła pisać „Rok Małpy” w 2016 roku. I jak pisze VOUGUE, rok ten przyniósł artystce wiele zmian. Poczuła, że się starzeje, straciła przyjaciół, towarzyszyło jej wszechogarniające poczucie zawodu.
W rezultacie powstał fantastyczny dziennik punkowej poetki. Pełen rozmów, rozmyślań i obrazów.
„W Roku Małpy skończę siedemdziesiąt lat. Siedemdziesiąt. To tylko liczba, a jednak wskazuje, że w klepsydrze przesypała się już spora część piasku. […] Pieką mnie własne łzy, nie umiem już szybko biegać, a czas chyba przyśpiesza.”
Smith z czułością wspomina tych, którzy już odeszli, rozmyśla nad największymi dziełami literatury i nie boi się pytać o niepewną dla świata przyszłość.
Kristin Hannah mieszka na Hawajach i stamtąd serwuje romantyczne historie. Tym razem w charakterystycznym lekkim stylu opowiada historię trzech sióstr, których dotychczasowy stabilny świat rozpada się na kawałki z powodu zazdrości, zdrady i nieoczekiwanych namiętności, które przynosi życie.
„Prawdziwe kolory” to opowieść o trzech siostrach Grey. Zawsze sobie bliskie, po śmierci matki stają się najlepszymi przyjaciółkami. Najstarsza, Winona, ma świadomość, że nie posiada zalet, które doceniałby jej despotyczny ojciec. Pewnego dnia, już jako najlepsza prawniczka w mieście, postanawia udowodnić mu swoją wartość. Aurora kładzie kres wszelkim rodzinnym sporom i stara się wszystkich uszczęśliwić, skrywając własny bolesny sekret. Najmłodsza z sióstr, Vivi Ann, jest niekwestionowaną gwiazdą. Uwielbianej przez wszystkich, olśniewająco pięknej marzycielce wszystko przychodzi z łatwością do chwili, gdy w miasteczku pojawia się pewien nieznajomy…
Lojalność sióstr Grey zostanie wystawiona na ciężką próbę, tajemnice ujawnione, a szokująca zbrodnia podzieli rodzinę i ukochane miasteczko.
Nie zliczę, ile razy z moich ust padały słowa - coś w deseń: „Proszę przeczytać. Ta książka jest dobrze napisana”. Teraz chętnie posłucham Państwa głosu.
Wśród osób, które na adres mailowy agnieszka.ziebarth@pojezierze24.pl prześlą maila z tytułem książki, która warta jest polecenia, redakcja wylosuje osobę, którą nagrodzimy książką niespodzianką.
Tola Piotrowska, „Odetchnij od miasta. Podróże z dzieckiem”, Grupa Wydawnicza Foksal, 2020;
Agnieszka Lingas-Łoniewska, „Kolacja z Tiffanym”, Wydawnictwo Burda Książki, 2020;
Patti Smith, „Rok Małpy”, tł. Krzysztof Majer, Wydawnictwo Czarne, 2020;
Kristin Hannah, „Prawdziwe kolory”, Wydawnictwo Świat Książki, Copyright 2020.
Serwis pojezierze24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i opinii. Prosimy o zamieszczanie komentarzy dotyczących danej tematyki dyskusji. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy!