ReklamaA1ReklamaA1-2

Lubisz przygody związane z historią? Dołącz do nas! Wstąp w szeregi Fundacji Historycznej!

Informacje lokalneZ życia Fundacji21 stycznia 2024, 15:00   red. Karol Soberski9180 odsłon
Lubisz przygody związane z historią? Dołącz do nas! Wstąp w szeregi Fundacji Historycznej!
Członkowie Fundacji Historycznej i sympatycy Fundacji podczas pobytu na Zamku Czocha - fot. Dariusz Garba

Jeśli, podobnie jak my, kochasz lokalną historię i turystykę, jesteś zafascynowany dziejami swojego regionu, a także interesujesz się tym, co robimy zapraszamy w nasze szeregi! Fundacja Historyczna „Przywracamy Pamięć” zaprasza i zachęca wszystkich zainteresowanych do wstąpienia w poczet członków Fundacji! Fundacja działa już prawie 6 lat i w tym czasie stała się jedną z najprężniej działających organizacji w Polsce.

Misją Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” jest upamiętnianie osób, miejsc i wydarzeń związanych z historią Wielkopolski, Kujaw i Pałuk oraz poznawania i popularyzacji historii i turystyki. Prowadzimy także terenowe badania historyczne m.in., we współpracy ze Stowarzyszeniem „Wizna 1939” oraz kwerendy archiwalne, a także tworzyć programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży.

Fundacja podejmuje również działania mające na celu zwiększanie atrakcyjności zabytków oraz rozwijanie i tworzenie nowych atrakcji turystycznych. Organizujemy imprezy propagujące wiedzę historyczną o naszym regionie i jego zabytkach.

Za nami największe wydarzenie historyczne w Wielkopolsce zorganizowane przez naszą Fundację, czyli cztery edycje Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci”, który w 2019 r. odbywał się w pałacu w Czerniejewie, w 2021 r. w Centrum Kultury eSTeDe w Gnieźnie, w roku 2022 w XIX-wiecznej wieży ciśnień w Janowcu Wielkopolskim, a w 2023 r. ponownie w pałacu w Czerniejewie. I wszystkie zakończyły się wielkim sukcesem. W roku 2020, ze względu na pandemię koronawirusa II Festiwal nie mógł się odbyć.

Dużym sukcesem są także dwie edycje Historycznych Konfrontacji w ramach których do naszego regionu przyjechali znani dziennikarze, historycy, archeolodzy, pisarze, muzealnicy czy podróżnicy.

W planach mamy wiele przedsięwzięć eksploracyjnych (m.in. poszukiwania w terenie – wszystko zgodnie z obowiązującym prawem – w tym dwie edycje projektu „Pałace Tajemnic”), historycznych (projekty typu „Wędrówki z historią”, czy też włączanie się w coroczną akcję „Zapal znicz pamięci”) czy turystycznych (m.in. rajdy piesze m.in. Rajd Pieszy im. Pawła Występskiego czy Rajd Pieszy Śladami Świadków Historii), jak również wykłady czy konferencje naukowe.

Czytaj więcej


O Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” więcej na: www.fundacjahistoryczna.plJak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 108

 • 107
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Przeczytaj także

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA2