ReklamaA1-2ReklamaA1-3

Kup wejściówkę na III Festiwal Historyczny!

Informacje lokalneAktualności22 września 2022, 15:30   red. Aleksandra Soberska4094 odsłon
Kup wejściówkę na III Festiwal Historyczny!
 fot. Media Lokalne

Już tylko godziny dzielą nas od III Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci”, który od 23 do 25 września odbywać się będzie w XIX-wiecznej wieży ciśnień w Janowcu Wielkopolskim. Zakończona została sprzedaż wejściówek przez internet. Można je kupić na miejscu, na terenie gdzie odbywa się Festiwal.

Cena wejściówki wynosi: 60 zł od osoby na trzy festiwalowe dni

Ilość miejsc ograniczona!

WAŻNE: - dzieci do lat 7 – wejście bezpłatne

UWAGA! Wejściówki niewykorzystane nie podlegają możliwości zwrotu!

Co w programie Festiwalu?

III Festiwal Historyczny „Tajemnice Trzech Stuleci” rozpocznie się w piątek, 23 września o godz. 17.00 w wieży ciśnień. Następnie o godz. 17.15 otwarta zostanie główna wystawa Festiwalu, która zlokalizowana będzie w wieży ciśnień. W piątek przewidziano też trzy prelekcje: o godz. 17.30, 18.30 i 19.30. Sobotnia część Festiwalu – odbywająca się także w wieży ciśnień - zainaugurowana zostanie prelekcją o godz. 10.00. Następnie, aż do godz. 18.00 – o każdej pełnej godzinie – będą kolejne prelekcje. Z kolei w niedzielę, 25 września (także w wieży ciśnień), wykłady odbywać się będą od godz. 10.00 do 14.00. O godz. 15.00 nastąpi oficjalne zakończenie III Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci”.

Głównym elementem Festiwalu są prelekcje znanych i lubianych w naszym kraju pisarzy, odkrywców, historyków, filmowców, archeologów, podróżników, badaczy historii. Podczas tegorocznego Festiwalu, uczestnicy usłyszą 17 prelekcji, które wygłosi w sumie 19 prelegentów. W tym gronie znaleźli się: dr Kamila Czechowska, dr Agnieszka Fulińska, Marzena Jaworska, Agnieszka Łabuz, Izabela Nowak, Urszula Romanowska, Danuta Weber, dr Andrzej Prinke, Karol Soberski, Piotr Kucznir, Paweł Becker, Jacek Podemski, Krzysztof Krzyżanowski, Piotr Maszkowski, Jan Nowicki, Adam Lubawy, Marcin Perliński, Tomasz Górski i Antoni Łęszczak.

W trakcie III Festiwalu prezentowanych będzie kilka wystawy. O dwóch już informowaliśmy. Pierwsza z nich to niezwykła wystawa pt. „Stanisława Walasiewiczówna. Fotograficzna opowieść najszybszej kobiety świata” która do Janowca Wielkopolskiego przyjedzie z Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

Z kolei druga wystawa to będzie prawdziwa sensacja III Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci”. Jeden z prywatnych kolekcjonerów zgodził się, byśmy na Festiwalu mogli zaprezentować oryginalny modlitewnik królowej Francji – Marii Karoliny Leszczyńskiej, żony króla Ludwika XV! Co najistotniejsze – w XX i XXI wieku modlitewnik nie był wystawiany publicznie w Polsce i w żadnym innym europejskim kraju!

Na kolejnej wystawie będzie można zobaczyć obiekty, które zazwyczaj oglądać możemy wyłącznie w salach muzealnych. Mowa o aparatach fotograficznych sprzed epoki cyfrowej, będących jedną z większych prywatnych kolekcji w Polsce należących do Jerzego Andrzejewskiego, znanego artysty fotografika!Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 142

 • 96
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 19
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 26
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Przeczytaj także

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA3