Już tylko godziny dzielą nas od III Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci”, który od 23 do 25 września odbywać się będzie w XIX-wiecznej wieży ciśnień w Janowcu Wielkopolskim. Zakończona została sprzedaż wejściówek przez internet. Można je kupić na miejscu, na terenie gdzie odbywa się Festiwal.
Ilość miejsc ograniczona!
WAŻNE: - dzieci do lat 7 – wejście bezpłatne
UWAGA! Wejściówki niewykorzystane nie podlegają możliwości zwrotu!
III Festiwal Historyczny „Tajemnice Trzech Stuleci” rozpocznie się w piątek, 23 września o godz. 17.00 w wieży ciśnień. Następnie o godz. 17.15 otwarta zostanie główna wystawa Festiwalu, która zlokalizowana będzie w wieży ciśnień. W piątek przewidziano też trzy prelekcje: o godz. 17.30, 18.30 i 19.30. Sobotnia część Festiwalu – odbywająca się także w wieży ciśnień - zainaugurowana zostanie prelekcją o godz. 10.00. Następnie, aż do godz. 18.00 – o każdej pełnej godzinie – będą kolejne prelekcje. Z kolei w niedzielę, 25 września (także w wieży ciśnień), wykłady odbywać się będą od godz. 10.00 do 14.00. O godz. 15.00 nastąpi oficjalne zakończenie III Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci”.
Głównym elementem Festiwalu są prelekcje znanych i lubianych w naszym kraju pisarzy, odkrywców, historyków, filmowców, archeologów, podróżników, badaczy historii. Podczas tegorocznego Festiwalu, uczestnicy usłyszą 17 prelekcji, które wygłosi w sumie 19 prelegentów. W tym gronie znaleźli się: dr Kamila Czechowska, dr Agnieszka Fulińska, Marzena Jaworska, Agnieszka Łabuz, Izabela Nowak, Urszula Romanowska, Danuta Weber, dr Andrzej Prinke, Karol Soberski, Piotr Kucznir, Paweł Becker, Jacek Podemski, Krzysztof Krzyżanowski, Piotr Maszkowski, Jan Nowicki, Adam Lubawy, Marcin Perliński, Tomasz Górski i Antoni Łęszczak.
W trakcie III Festiwalu prezentowanych będzie kilka wystawy. O dwóch już informowaliśmy. Pierwsza z nich to niezwykła wystawa pt. „Stanisława Walasiewiczówna. Fotograficzna opowieść najszybszej kobiety świata” która do Janowca Wielkopolskiego przyjedzie z Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.
Z kolei druga wystawa to będzie prawdziwa sensacja III Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci”. Jeden z prywatnych kolekcjonerów zgodził się, byśmy na Festiwalu mogli zaprezentować oryginalny modlitewnik królowej Francji – Marii Karoliny Leszczyńskiej, żony króla Ludwika XV! Co najistotniejsze – w XX i XXI wieku modlitewnik nie był wystawiany publicznie w Polsce i w żadnym innym europejskim kraju!
Na kolejnej wystawie będzie można zobaczyć obiekty, które zazwyczaj oglądać możemy wyłącznie w salach muzealnych. Mowa o aparatach fotograficznych sprzed epoki cyfrowej, będących jedną z większych prywatnych kolekcji w Polsce należących do Jerzego Andrzejewskiego, znanego artysty fotografika!
Serwis pojezierze24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i opinii. Prosimy o zamieszczanie komentarzy dotyczących danej tematyki dyskusji. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy!