ReklamaA1-2ReklamaA1-3

Jak założyć roletę dzień noc?

Artykuł promocyjny24 lipca 2021, 9:00   red. - art. promocyjny618 odsłon0 Komentarzy
Jak założyć roletę dzień noc?
 fot. nadesłane

Rolety dzień i noc cieszą się niesłabnącą popularnością w kategorii rolet wewnętrznych. Cechuje je oryginalny wygląd oraz funkcjonalność, co świetnie sprawdza się w każdym rodzaju wnętrza. Ze względu na wygląd nazywane są czasami roletami typu zebra. Czy można je zamontować samemu? O czym nie wolno zapominać podczas montażu? I jak prezentują się w pomieszczeniach? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Montaż rolet dzień i noc z żyłką

Rolety dzień noc z żyłką można zamontować na oknie w sposób bezinwazyjny. Dzięki temu można uniknąć wiercenia otworów w ramie skrzydła okiennego. Do montażu potrzebna jest jedynie taśma dwustronna i nożyczki. Szczegółowe instrukcje zawsze dołączone są przez producenta do opakowania. W zestawie rolet z żyłką można znaleźć spinki mocujące, na których będą zawieszone. Należy je połączyć z górną listwą skrzydła okiennego. Przez znajdujące się w bocznych osłonach rolety dzień noc otwory trzeba przeprowadzić żyłkę. Aby roleta trzymała się dobrze okna, z tyłu spinek można umieścić kawałek taśmy dwustronnej. Po odklejeniu zabezpieczenia taśmy roletę można założyć na oknie.

Po wyśrodkowaniu i znalezieniu dla niej dobrej pozycji, należy docisnąć i przykleić roletę do skrzydła okiennego. Żyłki, które wiszą luźno, powinny zostać przeprowadzone przez otwory, które znajdują się w dolnej belce rolety. Na dolną część ramy skrzydła trzeba nałożyć spinki lub klipsy mocujące i przełożyć żyłki przez znajdujące się w nich otwory. Następnie żyłki powinny zostać naciągnięte przy użyciu śruby, klipsa lub plastikowego pokrętła oraz zawiązane w supeł. Ich nadmiar można odciąć nożyczkami.

Montaż wolno wiszących rolet dzień i noc

Niestety, w tym przypadku konieczny jest montaż inwazyjny. Taka roleta powinna zostać przykręcona do sufitu lub ściany nad wnęką okienną. Najpierw należy znaleźć odpowiednią pozycję dla rolety przymierzając ją do ściany lub sufitu. Idealna pozycja zostanie osiągnięta wtedy, gdy tkanina będzie wyśrodkowana, a między belką dociążającą i parapetem lub podłogą zostanie kilka milimetrów przestrzeni. Można pomóc sobie poziomicą. Dobrze jest zaznaczyć ołówkiem, w których miejscach będzie się przykręcać roletę. Należy zawsze pamiętać o zaleceniach producenta. Jeśli w zestawie znajdują się kołki rozporowe, trzeba włożyć je do wywierconych wcześniej w zaznaczonych miejscach otworów. Następnie należy przykręcić do sufitu lub ściany spinki mocujące. Teraz można przytwierdzić cały mechanizm rolety wolno wiszącej.

Montaż rolet dzień i noc w kasecie

Montaż tej rolety może zostać przeprowadzony na dwa sposoby – bezinwazyjnie (za pomocą taśmy dwustronnej) lub inwazyjnie (za pomocą wkrętów i taśmy). W przypadku obu metod należy zacząć od usunięcia bocznych osłon z obu stron kasety rolety. Po odklejeniu zabezpieczenia taśmy montażowej roletę powinno się przymierzyć do okna. Po znalezieniu wyśrodkowanej pozycji kasetę trzeba docisnąć do skrzydła okiennego. W przypadku inwazyjnego montażu należy dodatkowo włożyć wkręty do otworów w obudowie rolety. Roleta powinna zostać przykręcona do okna za pomocą śrubokrętu lub elektrycznej wkrętarki. Następnie należy nałożyć osłony boczne. Do obu stron szyby powinny zostać przyklejone prowadnice z PVC. Większa część listew przyszybowych powinna wystawać na tkaninę rolety. Ten krok trzeba jednak sprawdzić w instrukcji, ponieważ może się różnić w zależności od producenta rolety. Zbyt długie prowadnice można skrócić przy użyciu nożyczek.Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 85

 • 40
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 3
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 41
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaC2 - baner

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2 - banerReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA2