ReklamaA1 - banerReklamaA1-2 - baner

Edukacyjne karty o Powstaniu Wielkopolskim w Gnieźnie

Informacje lokalneHistoria28 kwietnia 2021, 11:45   red. - inf. prasowa643 odsłon
Edukacyjne karty o Powstaniu Wielkopolskim w Gnieźnie
 fot. Karol Soberski

Trzy edukacyjne karty o Powstaniu Wielkopolskim w Gnieźnie przygotowane zostały aby popularyzować wiedzę o tym wydarzeniu wśród dzieci w kontekście historii miasta. Można je pobrać ze strony internetowej Miejskiego Ośrodka Kultury oraz z facebooka Domu Powstańca Wielkopolskiego.

Autorem projektu kart jest Jarosław Gryguć, gnieźnieński ilustrator, grafik, autor ilustracji i aranżacji ekspozycji w Domu Powstańca Wielkopolskiego w Starym Ratuszu oraz książki „Jak Wielkopolanie wywalczyli niepodległość?”.

Do kogo są skierowane?

Karty edukacyjne skierowane są do samodzielnej pracy dzieci od lat 6 do 13 nie tylko z Gniezna. „Karta zabaw dla dzieci od lat 6 z opiekunami” zgodnie ze swoim podtytułem skierowana jest do najmłodszych z dorosłymi, którzy wspólnie z nimi odbędą podróż w przeszłość. Pozostałe dwie tj. „Karta edukacyjna cz. 1” i „Karta edukacyjna cz. 2” skierowane są do dzieci w wieku szkolnym - część pierwsza dla uczniów klas I-IV, a część druga dla uczniów klas V-VIII.

Dlaczego powstały?

Trwa pandemia i dostęp do ekspozycji Domu Powstańca Wielkopolskiego jest utrudniony. Wychodzimy tej sytuacji naprzeciw i proponujemy dzieciakom oraz ich opiekunom karty z zabawami, zagadkami i zadaniami. Karty mają w przyjazny sposób przybliżyć burzliwe wydarzenia Powstania Wielkopolskiego w Gnieźnie. Ich zadaniem jest także wspierać edukację regionalną
i zdobywanie wiedzy o przeszłości swojej małej ojczyzny, konkretnych miejscach i osobach z nią związanych.

Jak z nich korzystać?

Karty przeznaczone są do samodzielnego wydruku w domu, w szkole, w świetlicy. Szanujmy drzewa i bądźmy eko więc drukujmy karty dwustronnie. Jedynym wyjątkiem jest zadanie 1 w karcie dla dzieci oraz zad.7 w karcie cz.1 i zad. 5 w karcie cz. 2, w których należy wyciąć elementy zgodnie z instrukcją – te strony drukujemy osobno. Nie trzeba także drukować wszystkich stron, ale tylko wybrane zabawy czy zadania.

Wsparciem merytorycznym dla starszych dzieciaków, ale także dla opiekunów, nauczycieli i wychowawców jest ww książka „Jak Wielkopolanie wywalczyli niepodległość”, którą można nabyć w informacji turystycznej w Starym Ratuszu.

Dodatkowe informacje, jak korzystać z kart pod nr: 512 411 867 lub e: dompowstanca@mok.gniezno.pl

Karta pracy nr 1: DPW – karty pracy 2021-1

Karta pracy nr 2: DPW – karty pracy 2021-2

Karta pracy nr 3: DPW – karty pracy 2021-3Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 108

 • 67
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 32
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 9
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Przeczytaj także

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2 - banerReklamaB3 baner
ReklamaA2 - baner