ReklamaA1ReklamaA1-2

Zapraszamy na zwiedzanie pałacu w Zakrzewie!

Wędrówki z historiąAktualności12 maja 2022, 11:00   red. Aleksandra Soberska1456 odsłon
Zapraszamy na zwiedzanie pałacu w Zakrzewie!
 fot. Karol Soberski/kolaż zdjęć: Media Lokalne

MAMY JESZCZE WOLNE MIEJSCA! W NIEDZIELĘ OSTATNIA TAKA OKAZJA W TYM ROKU!  Dla tych, którzy nie mogli w marcu i kwietniu zwiedzić pałacu, mamy doskonałą informację: kolejne zwiedzanie zespołu pałacowo-parkowego już w niedzielę, 15 maja o godz. 12.00! Po tajemnicach rezydencji oprowadzi Karol Soberski, pisarz, dziennikarz, eksplorator i autor bestsellerowej książki pt. „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”!

Przewodnikiem po zespole pałacowo-parkowym będzie Karol Soberski. Dziennikarz, eksplorator i niezależny badacz lokalnej historii. Prezes Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” (www.fundacjahistoryczna.pl), redaktor naczelny portalu Pojezierze24.pl. Pomysłodawca i główny organizator Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci” – jednego z największych festiwalu w Polsce (odbyły się dwie edycje: w 2019 i 2021 r.). Autor przewodników turystycznych oraz książek o skarbach i tajemnicach pogranicza Wielkopolski, Kujaw i Pałuk. Od 2012 r. w ramach cyklu „Wędrówki z historią” oprowadza turystów po pałacach i dworach powiatu gnieźnieńskiego i żnińskiego oraz po najciekawszych historycznie miejscach (świątynie, miasteczka, wsie, itp) w tym regionie.

Pałac w Zakrzewie to jeden z najpiękniejszych i do dzisiaj skrywających tajemnice pałaców w Wielkopolsce. Zakrzewska rezydencja pełna jest skarbów i sekretów, wiele z nich zostało odkrytych przez Karola Soberskiego w trakcie pisania książki „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”. Rok 2022 jest dla zakrzewskiej rezydencji wyjątkowy, ponieważ mija 150 lat od jej wybudowania.

Kiedy i o której?

Pałac (i park) obecnie stanowi własność prywatną, ale gospodarz rezydencji ze względu na duże zainteresowanie tym pałacem, zgodził się udostępnić go turystom w niedzielę, 15 maja o godz. 12.00.

Zbiórka uczestników o godz. 11.45 przed główną bramą prowadzącą do pałacu.

Następnie - po sprawdzeniu listy obecności - wyruszamy zwiedzać według następującego planu: Oficyna, Wozownia, park (ze względu na wędrówkę po parku wskazane obuwie sportowe), a na koniec pałac.

Po zakończeniu zwiedzania w pałacu na uczestników czekać będzie BEZPŁATNA kawa, herbata i domowe wypieki.

Będzie także możliwość nabycia książek autorstwa Karola Soberskiego: „Skarb Dziedzica”, „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”, „Złoto Dziedzica”, „Skarby i tajemnice okolic Gniezna” i „Zagadkowy Kolekcjoner. Marian Haber - ziemianin, marszand, celebryta”.

Warunki uczestnictwa

Warunkiem uczestnictwa w wyprawie jest potwierdzenie - do 14 maja do godz. 21.00 – swojego udziału w wyprawie na adres mailowy: wycieczki@soberski.pl (prosimy podać imię, nazwisko, miejscowość, telefon oraz wybrany termin zwiedzania) oraz wpłacenie 60 złotych od osoby tuż przed zwiedzaniem.W tym przypadku prosimy o kontakt telefoniczny: 515-980-504.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy. W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 515-980-504.


Fot. A. Soberska,K.SoberskiJak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 133

 • 114
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 19
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Przeczytaj także

ReklamaC1

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2 - banerReklamaB3ReklamaB4