Zapraszamy na spotkania z pisarzem Karolem Soberskim w trakcie którego opowie o swoich książkach, o pracy pisarza, o pozyskiwaniu informacji, o anegdotach, przygodach i ciekawostkach, które spotykały go podczas pisania książek, jak również o planach wydawnicze na najbliższe trzy lata. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 11 listopada o godz. 16.00 w świetlicy wiejskiej w Strzyżewie Kościelnym, a drugie w sobotę, 16 listopada o godz. 17.00 w świetlicy wiejskiej w Czerlejnie (gmina Kostrzyn, powiat poznański).
Pierwsze spotkanie z twórczością Karola Soberskiego odbędzie się w Narodowe Święto Niepodległości, w poniedziałek, 11 listopada o godz. 16.00 w świetlicy wiejskiej w Strzyżewie Kościelnym (gmina Gniezno).
W trakcie tego spotkania zatytułowanego „Przypadki z życia pisarza, czyli nieznane wydarzenia z historii regionu”, autor opowie o swoich książkach pod kątem nieznanych wydarzeń historycznych w naszym regionie, wydarzeń związanych z XIX i XX wiekiem.
W czasie spotkania nie zabraknie również wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych i degustacji rogali świętomarcińskich.
Z kolei drugie spotkanie, w sobotę, 16 listopada o godz. 17.00 w świetlicy wiejskiej przy ul. Szkolnej 5 w Czerlejnie (gmina Kostrzyn, pow. poznański) odbędzie się pod hasłem „Pisarskie przygody ze skarbami w tle”.
W trakcie tego spotkania, K. Soberski opowie o swojej pasji do pisanie książek, ale przede wszystkim o fascynacji jaką jest odkrywanie dziejów naszego regionu, odkrywanie archiwalnych fotografii, dokumentów, ale też dzieł sztuki. Nie zabraknie również opowieści o konkretnych poszukiwaniach, o anegdotach i przygodach, które go w czasie takich eksploracji spotykały. Będzie to wieczór pełen skarbów i tajemnic.
Po obu spotkaniach będzie można też kupić książki K. Soberskiego: Złoto Dziedzica”, „Skarby i tajemnice okolic Gniezna”, „Zagadkowy Kolekcjoner. Marian Haber - ziemianin, marszand, celebryta” oraz „Tajemniczy Pałac Zdziechowa i inne atrakcje gminy Gniezno”.
Karol Soberski (www.soberski.pl), pisarz, dziennikarz, dokumentalista, badacz lokalnej historii, prezes Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” (www.fundacjahistoryczna.pl), redaktor naczelny portalu Pojezierze24.pl i prezes Instytutu Literackiego im. Marii i Franciszka Rubaszewskich (www.instytut-literacki.pl). Urodził się w XIX-wiecznym pałacu w Popowie Ignacewie i pewnie dlatego od 20 lat odkrywa tajemnice ziemiaństwa, pałaców i dworów oraz sekrety II wojny światowej w Wielkopolsce, na Kujawach i Pałukach.
Autor przewodników turystycznych oraz książek o skarbach i tajemnicach, o ziemiaństwie i II wojnie światowej na pograniczu Wielkopolski, Kujaw i Pałuk.
Spod jego pióra wyszły następujące tytuły: „Skarb Dziedzica. Nieznane wydarzenia z pogranicza Wielkopolski i Pałuk” (2016), „Zapomniana zbrodnia. Mroczna tajemnica szpitala Dziekanka” (2017), „Tajemniczy Pałac Zakrzewo. Skarby- sekrety - legendy” (2017), „Złoto Dziedzica. Tropem skarbów z Popowa Ignacewa do Drawska Pomorskiego” (2018), „Skarby i tajemnice okolic Gniezna” (2019), „Zagadkowy Kolekcjoner. Marian Haber – ziemianin, marszand, celebryta” (2021) oraz „Tajemniczy Pałac Zdziechowa i inne atrakcje Gminy Gniezno” (2024).
Jest też współautorem monografii pt. „Medycyna na usługach systemu eksterminacji ludności w Trzeciej Rzeszy i na terenach okupowanej Polski” (2011) oraz autorem przewodników turystycznych: „Spacerem po Kłecku” (2011), „Gmina Niechanowo” (2013) i „Uroki Gminy Mieleszyn” (2015) oraz współautorem folderów turystycznych wydanych przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie z cyklu „Tu powstała Polska” (2012).
Od 2012 r. w ramach cyklu „Wędrówki z historią” oprowadza turystów po pałacach i dworach oraz najciekawszych historycznie miejscach pogranicza Wielkopolski i Kujaw.
Jest pomysłodawcą i głównym organizatorem pięciu edycji Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci” organizowanego od 2019 r. Jest to jedno z największych w Polsce spotkań pasjonatów historii, miłośników skarbów i tajemnic, pisarzy i eksploratorów.
Serwis pojezierze24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i opinii. Prosimy o zamieszczanie komentarzy dotyczących danej tematyki dyskusji. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy!