ReklamaA1-2

Zapraszamy na Festiwal „Literackie Objezierze”

AktualnościKsiążkiWydarzenia i imprezy5 czerwca 2023, 18:15   red. - inf. prasowa757 odsłon
Zapraszamy na Festiwal „Literackie Objezierze”
 fot. oborniki.pl

16 i 17 czerwca 2023 r. odbędzie się III edycja Festiwalu „Literackie Objezierze”. Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do miłośników literatury, ale także do osób zainteresowanych  historią regionu oraz poszukujących ciekawych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Spotkania autorskie odbywają się na deskach zabytkowego Domu Kultury w Objezierzu.

Formuła festiwalu jest bardzo prosta. Centralnym punktem wydarzenia są spotkania autorskie odbywające się na deskach zabytkowego Domu Kultury w Objezierzu. Podczas tegorocznej edycji naszymi gośćmi będą:

prof. Jerzy Bralczyk – znany i lubiany językoznawca, specjalista w zakresie języka mediów, polityki i reklamy.

Marek Krajewski – pisarz, filolog klasyczny, autor kryminałów retro, w których głównymi bohaterami są Eberhard Mock, Edward Popielski, a także… miasto Breslau i przedwojenny Lwów. 

Gabriela Gargaś – autorka książek obyczajowych o realistycznej, ale nietuzinkowej fabule, które cieszą się niesłabnącą popularnością wśród czytelniczek i błyskawicznie uzyskują miano bestsellerów.

Anna Dziewit-Meller – pisarka i dziennikarka, wcześniej także liderka kobiecego zespołu rockowego Andy. Oprócz twórczości własnej wiele czasu poświęca książkom cudzym prowadząc m.in.  autorski kanał internetowy bukbuk.pl.

Jacek Hugo-Bader – jeden z najwybitniejszych polskich reporterów, pisarz, autor filmów dokumentalnych. Uchodzi za specjalistę od krajów byłego ZSRR.

Jakub Małecki – pisarz, autor powieści obyczajowych m.in. bestsellerowego „Dygotu”, „Rdzy” oraz „Śladów”, nominowanych do Nagrody Literackiej Nike.

Katarzyna Bonda – najpopularniejsza autorka powieści kryminalnych w Polsce. Jej książki sprzedały się w Polsce w nakładzie trzech milionów egzemplarzy. Są wydawane w 16 krajach.

Z myślą o najmłodszych czytelnikach, „Literackie Objezierze” odwiedzą także:

Eliza Piotrowska –  autorka i ilustratorka bajek dla dzieci, tłumacz języka włoskiego, krytyk sztuki. Największą sławę Elizie Piotrowskiej przyniósł cykl o zabawnej, szalonej i nieprzewidywalnej Cioci Jadzi.

Marcin Pałasz – autor książek dla młodych czytelników, słuchowisk, laureat nagród i wyróżnień literackich. Największą popularność przyniosła mu seria o przygodach psa Elfa.

Na zakończenie każdego dnia festiwalu odbędą się koncerty plenerowe – muzycznych wrażeń dostarczą nam kolejno Marcin Kempiński z zespołem oraz formacja Brass Band Oborniki.

Ponadto, w sobotę, od godz 13.00 zaplanowano szereg atrakcji towarzyszących. Będzie zatem możliwość zwiedzania z przewodnikami najciekawszych miejsc Objezierza (o godz. 13.00 kościoła pw. św. Bartłomieja Apostoła; o godz. 14.00 pradawnego grodziska, o godz. 15.00 pałacu Turnów,), oraz wzięcia udziału w warsztatach i animacjach nawiązujących do piśmiennictwa i literatury. Zapraszamy całe rodziny.

W trosce o komfort uczestników, organizatorzy zadbali, aby wydarzenia towarzyszące nie nakładały się na spotkania autorskie dla dorosłych. W bezpośrednim sąsiedztwie Domu Kultury w Objezierzu będą znajdowały się punkty gastronomiczne oraz stoisko księgarskie, na którym będzie można zaopatrzyć się w książki wszystkich autorów goszczących na tegorocznej edycji „Literackiego Objezierza”. Udział we wszystkich spotkaniach i atrakcjach jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia można znaleźć na stronie: www.literackieobjezierze.pl, oraz na profilu fb/FestiwalLiterackieObjezierze.


(źródło: oborniki.pl)Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 73

 • 56
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 17
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA2