ReklamaA1-2ReklamaA1-3

Zagrali i Poszli – zapraszamy na koncert do eSTeDe

Informacje lokalneWydarzenia i imprezy31 marca 2024, 15:30   red. - inf. prasowa440 odsłon
Zagrali i Poszli – zapraszamy na koncert do eSTeDe
 fot. nadesłane

Centrum Kultury „Scena to dziwna” zaprasza na kolejne muzyczne widowisko. Tym razem w świat folku i szant wprowadzą słuchaczy weterani gnieźnieńskiej sceny – Zagrali i Poszli. Koncert odbędzie się 12 kwietnia o godz. 18.00 w sali widowiskowej CK eSTeDe (bezpłatne zaproszenia można otrzymać w sekretariacie).

Zagrali i Poszli powstali w 1991 roku jako duet, który wkrótce wyewoluował w sześcioosobowy zespół. Muzycy mają na koncie dwie płyty: „Życie jak droga” (2014) oraz „Watahę” (2021), która porusza tematy tęsknoty, ekologii, przyrody czy górskich (i nie tylko) wędrówek. Zespół ma na koncie nagrody i osiągnięcia, w tym gnieźnieńskiego Królika czy też liczne wyróżnienia na festiwalach muzyki folkowej i szantowej.

Jak mówią sami artyści, grają „piosenkę drogi”. Ich twórczość to przede wszystkim połączenie folku, bluegrass, country i piosenek żeglarskich. Brzmienia gitar, basu i perkusji przeplatają się ze skrzypcami, akordem, banjo czy mandoliną.

Zagrali i Poszli regularnie koncertują po polskich festiwalach, jednak nie zapominają o powrotach do Gniezna – kwietniowy koncert w CK eSTeDe będzie idealną okazją na posłuchanie, jak folkowy sekstet brzmi na żywo w 2024 roku.Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 162

 • 114
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 3
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 45
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA3