Tematy biblijne + Chagall + Dali + de Chirico. Wielcy artyści w powiatowym muzeum w Inowrocławiu

AktualnościWydarzenia i imprezyWarsztaty, wykłady i wystawy13 kwietnia 2022, 16:00   red. - inf. prasowa1212 odsłon
Tematy biblijne + Chagall + Dali + de Chirico. Wielcy artyści w powiatowym muzeum w Inowrocławiu
 fot. Powiat Inowrocławski

Po raz pierwszy w Polsce, w Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, wystawione zostały prace Salvadora Dalego, Marca Chagalla i Giorgio de Chirico, inspirowane motywami biblijnymi. - W Wielkim Tygodniu otworzyliśmy niezwykła wystawę „Tematy biblijne wielkich współczesnych artystów Marca Chagalla, Salvadora Dalego i Georgio de  Chirico” - zaprasza Marcin Woźniak, dyrektor Muzeum. Wystawę można oglądać do końca sierpnia.

Wystawa prezentowana była na Łotwie, w Rumunii, Słowacji i Litwie. Teraz po raz pierwszy w Polsce, oryginalne dzieła Salvadora Dalego, Marca  Chagalla i Giorgio de Chirico inspirowane motywami biblijnymi, zaprezentowane zostaną w Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu. 

Wernisaż odbył się 13 kwietnia o godzinie 14.00. Wystawa pod honorowym patronatem Wiesławy Pawłowskiej, starosty inowrocławskiego. - Cieszę się, że to właśnie w placówce prowadzonej przez Powiat Inowrocławski będzie można po raz pierwszy w naszym kraju obejrzeć światową sztukę. Nie mam wątpliwości, że będzie to prawdziwa uczta duchowa, czego gwarantem są nazwiska największych mistrzów naszych czasów - mówi Wiesława Pawłowska, starosta inowrocławski, która patronuje wydarzeniu.

Wystawa Salvador Dalí, Marc Chagall, Giorgio de Chirico: Tematy biblijne  to oniryczne czasem surrealistyczne czasem zaskakujące dzieła z prywatnej  francuskiej kolekcji autorstwa największych artystów XX w. Na wystawie  można podziwiać oryginalne litografie, rzeźby, medale, serigrafie na srebrze i jedwabiu oraz wykonane na innych nośnikach oryginalne dzieła największych artystów naszych czasów – wszystkie inspirowane Biblią. Na wystawę składają się cykle:
     1. Salvador Dali - „Paternoster”
     2. Salvador Dali - medaliony z serii „Dwanaście plemion Izraela"
     3. Salvador Dali - seria medali „Dziesięć Przykazań"
     4. Salvador Dali - Seria medali „Siedem Dni Stworzenia"
     5. Marc Chagall – cykl „Dwanaście plemion Izraela”
     6. Giorgio de Chirico – cykl „Apokalipsa św. Jana”

Organizator wystawy: Muzeum im. Jana Kasprowicza (Polska) we współpracy z  Art Expo S.I.A. (Łotwa).

Wystawa czynna będzie dla zwiedzających od 14 kwietnia do 31 sierpnia. Muzeum im. Jana Kasprowicza jest czynne od wtorku do piątku w godzinach 10.00-17.00, a w soboty i niedziele 10.00 - 16.00.Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 138

 • 88
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 9
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 41
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA3