ReklamaA1-2

Święto Królowej Jadwigi w Inowrocławiu

AktualnościWydarzenia i imprezy16 czerwca 2023, 11:00   red. - inf. prasowa648 odsłon
Święto Królowej Jadwigi w Inowrocławiu
 fot. inowroclaw.pl

W sobotę, 17 czerwca inowrocławianie będą wspólnie świętować dzień patronki swojego miasta. Tego dnia Rynek zamieni się w średniowieczne obozowisko.

O godz. 15.00 mieszkańcy zobaczą przygotowany przez uczniów III LO, orszak królowej Jadwigi. Na Rynku zaprezentują inscenizację „Legendy o Królowej Jadwidze i Krzyżakach”.

Ponadto dla mieszkańców Inowrocławia i jego gości, Miasto przygotowało wiele tematycznych atrakcji, między innymi: historyczne gry i zabawy, strzelanie z łuku do tarczy, rzucanie włócznią, wyścig drużyn na nartach, walki na worki, pojedynki rycerskie, przeciąganie liny, bieg damy i  rycerza, rzut kolczugą na odległość. Przewidziano także pokazy alchemika, ubierania w zbroję oraz walk średniowiecznych. Na Rynku staną także cztery obozowiska rekonstruktorskie wraz ze sprzętem obozowym oraz stanowiska z historycznymi rzemiosłami: garncarstwo, tworzenie szmacianych lalek, malowanie ceramiki, warsztaty tańca dawnego.

Święto Królowej Jadwigi organizowane przez Miasto Inowrocław jest w ramach „Weekendu na Szlaku Piastowskim”. Partnerami wydarzenia są: Powiat Inowrocławski, III Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi oraz Kujawskie Centrum Kultury.


(źródło: inowroclaw.pl)Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 92

 • 46
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 3
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 37
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 3
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 3
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA2