Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy serdecznie zaprasza na wyjątkowy wykład poświęcony temu, co ludzkie szczątki kostne mogą nam powiedzieć o życiu, zdrowiu i codzienności dawnych społeczności.
Podczas spotkania uczestnicy będą mieli okazję poznać metody analizy kości i dowiedzieć się, jakie informacje można z nich odczytać nie tylko o pojedynczych osobach, ale o całych populacjach. Na przykładzie znalezisk z cmentarzysk w Gieczu i Dziekanowic omówione zostaną kwestie związane z chorobami, śladami aktywności fizycznej, dietą oraz warunkami życia we wczesnym średniowieczu.
W trakcie wykładu poruszymy także wiele fascynujących pytań, m.in.:
To niepowtarzalna okazja, by spojrzeć na historię przez pryzmat biologii i archeologii ludzkie kości stają się tu swoistym zapisem przeszłości, pełnym cennych wskazówek i opowieści o codziennym życiu sprzed wieków.
- To wyjątkowa podróż w przeszłość zapisana w ludzkim szkielecie niepowtarzalna okazja, by spojrzeć na historię z zupełnie nowej perspektywy - zaprasza dr Marta Rychtarska z Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy.
Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy to jedno z największych w Polsce wielooddziałowych muzeów plenerowych. Przenosi nas zarówno do czasów średniowiecznych (Ostrów Lednicki), jak i do XIX-wiecznej wielkopolskiej wsi (skansen w Dziekanowicach). MPP zaprasza do głównej siedziby Muzeum w Dziekanowicach, Wielkopolskiego Parku Etnograficznego, Ostrowa Lednickiego z Małym Skansenem i przeprawą promową, Grodu w Grzybowie oraz Grodu w Gieczu. Sprawdź, co jeszcze proponujemy w tym sezonie TUTAJ
Serwis pojezierze24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i opinii. Prosimy o zamieszczanie komentarzy dotyczących danej tematyki dyskusji. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy!