ReklamaA1ReklamaA1-2

„Powroty” Galerii A – zapraszamy na wystawę

Informacje lokalneWydarzenia i imprezy5 lutego 2024, 13:30   red. - inf. prasowa1233 odsłon
 „Powroty” Galerii A – zapraszamy na wystawę
 fot. MOK Gniezno

Miejski Ośrodek Kultury już od niemal pół roku ponownie funkcjonuje w swojej siedzibie przy ul. Łubieńskiego 11, podobnie sytuacja ma się z Galerią Miejską Po sukcesie wystawy dotyczącej twórczości Janusza Chlasty, MOK zaprasza na wystawę „Powroty”. Można ją oglądać do połowy marca.

Wracając do wyremontowanych przestrzeni MOKu oraz zgodnie z założeniami wizji i misji ośrodka, przychodzi czas, aby pochwalić się dziedzictwem Miejskiego Ośrodka Kultury. A to nie tylko wyremontowane wnętrza, ale także działalność artystyczna, która dziesięciolecia wstecz wpływała na kulturę naszego miasta. Doświadczyli jej nasi dziadkowie i rodzice.

Obecnie MOK sięga po kolekcję obrazów, która pozostała po kolejnych gnieźnieńskich galeriach związanych z ośrodkiem kultury.

Wystawa może zaskoczyć - dla części zwiedzających, będą to nic nieznaczące stare obrazy, porządnie nadgryzione zębem czasu, dla innych wspomnienia i wspaniała historia.

Większość obrazów ma już pół wieku. Artyści, którzy je stworzyli wyznaczali w swoich czasach nowe trendy. Nie bali się eksperymentować  z materią, tworzyć performance, czy projektować formy przestrzenne.

Wystawa będzie uwalniać różne emocje (od zachwytu, po zdziwienie). Przedstawione zostaną prace artystów znanych, którzy odcisnęli swoje piętno na polskiej sztuce XX w.

Od 1967 roku przez pięć lat prężnie działała Galeria A. Z odnotowanych w galerii artystów, których udział warto podkreślić, to: Jan Berdyszak, Jan Dobkowski, Tadeusz Kalinowski, Norbert Skupniewicz, Andrzej Urbanowicz czy Henryk Waniek.

W ramach Galerii B wystawiali teoretycy sztuki: Jerzy Rosołowicz, Tadeusz Kantor, Witkacy.

Pod szyldem Galerii C prezentowało się dwoje artystów: Ewa Benesz i Marek Sobociński.

Funkcjonowanie tych trzech galerii zamknęło się w przedziale lat 1967 do 1981.

Wstęp na wernisaż jest wolny, a wystawę będzie można oglądać do połowy marca.Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 184

 • 84
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 4
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 96
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA2