Paweł Kostusiak – fotografia. Zapraszamy na wystawę

Informacje lokalneAktualnościPozostałe16 grudnia 2020, 20:30   red. - inf. prasowa525 odsłon
 Paweł Kostusiak – fotografia. Zapraszamy na wystawę
 fot. MOK Gniezno

Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie zaprasza na wystawa fotografii, będącą ostatnią w roku 2020, która zamyka pewien rozdział MOK-u znanego wszystkim w dotychczasowej formie. Na razie zapraszamy do wirtualnego zwiedzania ekspozycji licząc, że w styczniu spotkamy się podczas finisażu.

Wystawę tworzą trzy części. Pierwsza znajduje się w holu MOK i ma charakter wspomnieniowy. Przedstawia budynek i jego otoczenie oraz portrety osób, które pracowały w latach, kiedy Paweł Kostusiak był dyrektorem. Celem dwóch kolejnych części prezentowanych w Dużej Galerii, jest zasygnalizowanie zainteresowań fotograficznych autora. Znalazły się tutaj zdjęcia wiejskiej zabudowy drewnianej w Dziekanowicach oraz zamek w Gołuchowie, które zachwycają wnętrzami wyposażonymi w autentyczne sprzęty i meble; są portrety oraz kwiaty wykonane w technice makrofotografii.Tuż obok – dla kontrastu pokazano zdjęcia, w których Paweł Kostusiak unika rzeczywistego obrazu wykorzystując możliwości edycji, filtrów oraz ruchomego aparatu. W spektrum tematu znalazły się ptaki, natura oraz iluminacje świąteczne.

Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania ekspozycji licząc, że w styczniu spotkamy się podczas finisażu.

Paweł Kostusiak (1955) fotografuje amatorsko, z górą, 50 lat. Uczestniczył w grupach Cyklop, Foto’86 oraz animował Gnieźnieńską Akademię Fotografii Amatorskiej. Swoje fotografie prezentował na wystawach indywidualnych oraz zbiorowych w Polsce i za granicą.  Od 2014 roku działa jako fotograf niezrzeszony. Uczestniczy w wybranych krajowych i międzynarodowych konkursach i wystawach.

Od 1983 roku – kierownik działu imprez; od września 1989 roku – po dyrektora; w latach 1990 – 2015 – dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie.


(źródło: MOK Gniezno)Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 97

 • 49
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 6
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 42
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaC1 - baner

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2 - baner
ReklamaA2 - baner