ReklamaA1

Muzyczna Jesień w Puszczy Zielonce!

AktualnościWydarzenia i imprezy29 września 2023, 7:00   red. - inf. prasowa914 odsłon
Muzyczna Jesień w Puszczy Zielonce!
 fot. turystyka.puszcza-zielonka.pl

Muzyczna Jesień w Puszczy Zielonce to cykl muzycznych spotkań w świątyniach na terenie gmin członkowskich Związku Międzygminnego „Puszcza Zielonka”. Wydarzenie organizuje Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka” we współpracy z gminami członkowskimi Czerwonak, Pobiedziska, Skoki i Swarzędz, Gminnym Ośrodkiem Kultury „Sokół” oraz parafiami: pw. św. Jana Chrzciciela w Owińskach, pw. św. Katarzyny w Węglewie, pw. św. Mikołaja w Wierzenicy i w Skokach. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Cykl zainauguruje w piątek, 15 września o godz. 19.00 koncert Krzysztofa Antkowiaka, który zagra i zaśpiewa głównie utwory z płyty „Zostanie mi muzyka…”. Płyta “Zostanie mi muzyka…” to hołd złożony zmarłemu w marcu 2020 r. legendarnemu rekolekcjoniście i kaznodziei ks. Piotrowi Pawlukiewiczowi. Do większości utworów na płycie teksty napisał ks. Pawlukiewicz. Koncert odbędzie się w kościele p.w. św. Katarzyny w Węglewie, o godz. 19.00.

Krzysztof Antkowiak współpracował z Grzegorzem Ciechowskim („Delfin”), Edytą Górniak, Justyną Steczkowską, komponował, koncertował, grał w filmach, serialach. W swojej muzyce nawiązuje do brzmień lat ’70 i ’80, a także współczesnych. Każdy Jego koncert jest niezapomnianym przeżyciem. Zaufajcie, że nie zabraknie dobrych tekstów i wzruszeń. Wasza energia dopełni całości!

W piątek, 29 września (w ramach Międzynarodowego Dnia Muzyki) wystąpi Anna Maria Jopek w duecie z Robertem Kubiszynem. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00.w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Owińskach.

Anna Maria Jopek to artystka, której twórczość ukształtowały trzy wrażliwości artystyczne: zamiłowanie do folkloru, klasyczne wykształcenie muzyczne i miłość do jazzu. Artystka ma na swoim koncie współpracę z polskimi wybitnymi artystami oraz gigantami światowego jazzu takimi jak Pat Metheny, Branford Marsalis, Gonzalo Rubalcaba, Makoto Ozone, Richard Bona. Każdy jej koncert jest małym wycinkiem drogi jej rozwoju, którą nieustannie podąża.

W niedzielę 1 października, o godz. 18.00 w kościele p.w. św. Mikołaja w Wierzenicy zagra Tomasz Budzyński. Koncert rozpocznie się o godz. 18.00

Tomasz Budzyński – wokalista, kompozytor, autor tekstów i malarz. Wokalista kultowego zespołu Siekiera, wraz z Robertem Brylewskim i Sławomirem Gołaszewskim założył zespół Armia, w którym jest wokalistą do dziś. Występuje też w zespołach Trupia Czaszka, Rimbaud i 2tm2,3. Na koncertach solowych wykonuje własne utwory z autorskich płyt a także z repertuaru zespołów Armia i 2tm2,3.

Cykl zakończy koncert Stanisława Soyki, który odbędzie się w czwartek, 5 października, o godz. 18.00 w Restauracji MORAŚ, ul. Kościelna, w Skokach.

Stanisław Soyka – śpiewak, instrumentalista i kompozytor, od lat należący do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości i o jej braku, pieśni o tęsknocie i spełnieniu, ale nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Nigdy nie poddał się modom i trendom. Wszyscy znamy jego utwory: „Tolerancja (na miły Bóg)” czy „Cud niepamięci”, których mamy nadzieję, nie zabraknie na październikowym koncercie.

 


(źródło: turystyka.puszcza-zielonka.pl)Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 104

 • 104
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA2
ReklamaA3