ReklamaA1

Magia świąt w Muzeum Ziemi Szubińskiej

AktualnościWydarzenia i imprezy24 listopada 2022, 13:30   red. Karol Soberski/inf. prasowa1015 odsłon
Magia świąt w Muzeum Ziemi Szubińskiej
 fot. Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna

Do świąt jeszcze miesiąc, a w Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna można poczuć ich magię. Placówka zaprosiła wczoraj na wystawę „Szopek Bożonarodzeniowych”. Prezentowane na wystawie szopki pochodzą ze zbiorów Muzeum Regionalnego w Wągrowcu, Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie, Zakładu Poprawczego w Kcyni, Parafii pw. św. Marcina Biskupa w Szubinie, Przemysława Kozłowskiego, Rodziny Adamczewskich z Rynarzewa, Jadwigi Pokrzywińskiej, Bartosza Szymczaka, innych zbiorów prywatnych oraz Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna. Wystawę można oglądać do 21 grudnia.

Ich autorami są twórcy ludowi Piotr Woliński i Eugeniusz Izdebski, Jadwiga Pokrzywińska, Bogdan Szymczak, Przemysław Kozłowski, młodzież z Zakładu Poprawczego w Kcyni. W wernisażu udział wzięli m.in. przewodnicząca Rady Miejskiej - Anna Kijowska, zastępca burmistrza - Wioletta Borys-Stachowiak, dyrektor SzDK - Alina Gordon, przedstawicielki Nadleśnictwa Szubin - Agata Kowalska i Paulina Standzon, przedstawiciele Muzeum Ziemi Pałuckiej - Maria Jabłońska i Marlena Lewandowska, autor rzeźb - Piotr Woliński i inni.

Podczas wernisażu o wystawie mówiła dr Kamila Czechowska. Pomysł narodził się w ubiegłym roku, gdy w szubińskim muzeum gościły szopki Przemysława Kozłowskiego. Głos podczas otwarcia wystawy zabrały również Przewodnicząca Rady Miejskiej Anna Kijowska i zastępca burmistrza Szubina Wioletta Borys-Stachowiak.

Partnerem Muzeum przy organizacji wystawy jest Nadleśnictwo Szubin. Wystawie towarzyszą zajęcia plastyczne, których scenariusz opracowała Iwona Kruk we współpracy z Patrycją Banasiak. W prowadzeniu zajęć i przygotowaniu wystawy uczestniczyła także Monika Lewandowska. Pierwsza grupa dzieci odbyła zajęcia już podczas wernisażu. Dzieci z klasy I SP nr 1 w Szubinie wykonały szopki. Było to nawiązanie do tematyki wystawy. Obok dzieci z SP 1 w Szubinie wystawę w tym dniu zwiedzili uczestnicy realizowanego przez LO w Szubinie projektu - Erasmusa+ z Hiszpanii i Włoch.

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy w godzinach pracy Muzeum, a także podczas dwóch planowanych na grudzień koncertów. Pierwszy odbędzie się w piątek, 9 grudnia od godz. 18.00 - będzie to koncert charytatywny, który przygotowuje Szkoła Podstawowa nr 1. Drugi koncert zaplanowany jest na środę, 14 grudnia o godz. 17.00. W klimacie świąt będziemy muzykować z zespołem Ingenium pod kierunkiem Jolanty Muzalewskiej.

Wystawę można oglądać do 21 grudnia.


Fot. Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona ErdmannaJak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 322

 • 206
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 19
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 97
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA2
ReklamaA3