ReklamaA1ReklamaA1-2

Koncert laureatów „Niezapomniane Melodie” w Strzelnie

AktualnościWydarzenia i imprezy12 czerwca 2024, 16:15   red. - inf. prasowa393 odsłon
Koncert laureatów „Niezapomniane Melodie” w Strzelnie
 fot. DK Strzelno

Już w sobotę, 22 czerwca o godzinie 18.00 w siedzibie Domu Kultury w Strzelnie odbędzie się galowy Koncert Laureatów V Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Niezapomniane Melodie”!

Jak co roku młodzi muzycy i adepci sztuki wokalnej z całej Polski będą wykonywać utwory najznamienitszych artystów, którzy na stałe wpisali się w historię muzyki! Podczas eliminacji spośród 89 uczestników wytypowanych zostało 50 osób, które zakwalifikowało się do udziału w konkursie. Podczas koncertu, poza wspaniałymi występami naszych uczestników, pokaz swych umiejętności wokalnych da również Sylwia Banasik-Smulska, jedna z naszych jurorek!

A wszystko pod okiem (i uchem!) naszego wybitnego Jury, w którego skład wchodzą:

Sylwia Banasik-Smulska - aktorka musicalowa, dubbingowa i wokalistka. Zagrała główne role w takich musicalach jak Aida, We will Rock You, Alladyn, Piloci w Teatrze Muzycznym Roma. Odtwórczyni tytułowej roli w musicalu Miss Saigon w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Współpracowała z Teatrami Muzycznymi w Poznaniu i Gliwicach. W latach 2012-2020 solistka Studia Accantus. Jest polskim głosem Belli w filmie Piękna i Bestia. Użyczyła swojego głosu w takich produkcjach jak Pokemon, Barbie czy Ralph Demolka. Koncertuje z wieloma orkiestrami i zespołami muzycznymi w całej Polsce. Jest laureatką konkursów Pamiętajmy o Osieckiej, ArtBem, Festiwal FAMA. Śpiewane przez nią utwory osiągają miliony wyświetleń w serwisie YouTube, a ich łączna liczba przekroczyła już ponad 80 milionów odsłon.

Katarzyna Matuszak - jest profesorem Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, prowadzi zajęcia związane z techniką wokalną zarówno klasyczną jak i rozrywkową na Wydziale Edukacji Muzycznej. Jest autorką spektakli muzycznych „Wieczór u Jeremiego”, „Kobieta według Młynarskiego”, „Zdarzyło się w Bydgoszczy”. Jako śpiewaczka, przez wiele lat związana była z Operą Nova w Bydgoszczy i scenami operowymi w kraju m.in. Teatrem Muzycznym „Roma” w Warszawie , Teatrem Wielkim w Łodzi oraz Teatrem Muzycznym w Poznaniu. Jest finalistką Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Roberta Stolza w Hamburgu. Wystąpiła w kilkunastu krajach Europy. W Ameryce koncertowała w Chicago, Las Vegas, Hollywood i Toronto, oklaskiwano ją w Libanie i Izraelu. W Londynie po koncercie charytatywnym na rzecz dzieci litewskich została zaproszona do Izby Lordów. Osobiste podziękowania złożył jej ówczesny prezydent Litwy Vytautas Landsbergis.

1 maja 2004 r; w dniu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej wykonała w Brukseli specjalnie przygotowany na tę okazję recital. Za popularyzację muzyki ostatniego króla walca-Roberta Stolza otrzymała złoty medal, przyznawany przez wdowę po kompozytorze - Einzi Stolz. Ma w swoim repertuarze zarówno partie operowe i operetkowe: Micaela w operze „Carmen”, Donna Elwira w „Don Giovannim”, Giulietta w „Opowieściach Hoffmanna”, Rosalinda w „Zemście nietoperza”, Saffi w „Baronie cygańskim”, Eliza w „May Fair Lady” i wiele innych. Zagrała Marlenę Dietrich w spektaklu muzycznym „Jestem po to, żeby mnie kochać”.

Justyna Droszcz, która jest absolwentką Niepublicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Nakle nad Notecią (dyplom w klasie skrzypiec) oraz Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy (dyplom w klasie śpiewu solowego). Ukończyła studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, obecnie studiuje na Wydziale Edukacji Artystycznej w zakresie sztuki muzycznej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Stypendystka Ministra Nauki, Rektora Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy i Rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Występowała w takich miejscach jak m.in. Wiener Stadthalle, Herkulessaal München w Niemczech, Theater am Aegi Hannover w Niemczech, University of Aberdeen i Queen's Cross w Szkocji, Stadtkirche Bad Arolsen w Niemczech, Teatr Wielki-Opera Narodowa w Warszawie, Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, Filharmonii Świętokrzyskie im. Oskara Kolberga w Słupsku, Polskiej Filharmonii "Sinfonia Baltica" w Słupsku czy Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Jest członkiem Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego, prowadzonego przez prof. dr hab. Agnieszkę Franków-Żelazny. Laureatka wielu konkursów wokalnych m.in. III miejsce podczas konkursu "Moniuszko – twórca romantyczny" w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni i Muzyki Stanisława Moniuszki, III miejsce na VIII Jean Sibelius International Contest w Finlandii, II miejsce w kategorii: śpiew klasyczny na I Międzynarodowym Konkursie Artystycznym im. S. Prokofieva „Silk Way” w Rosji, Złoty dyplom na Festiwalu "Together in XXIstc." w Bułgarii, II miejsce na International Competition "ALPIN TRIGLAV" 2021 w Słowenii, II miejsce na International Music Moscow Competition 2021, I miejsce na 2nd ISCART International Online Music Competition w Szwajcarii, III miejsce na II International Internet Competition "Constantine the Great" University of Niš w Serbii. Od 2018 roku zatrudniona w Operze Nova na stanowisku artystka chóru. Do tej pory wzięła udział w spektaklach: „Księżniczka Czardasza", „Halka", „Napój miłosny", „Don Carlos", „Potępienie Fausta”, „Cyganeria”, „My Fair Lady”, „Madame Butterfly”, „Awantura w Recco, czyli drzewko wolności”, „Straszny dwór”, "Cosi fan tutte albo Szkoła kochanków" i "Bulwar Zachodzącego Słońca".

Swoje umiejętności rozwijała podczas warsztatów śpiewu jazzowego, białego, alikwotowego, gardłowego, Letnich Kursów Metodycznych Muzyki Dawnej w Warszawie (Kursy wokalne dr hab. Marka Rzepki), Wrześniowego Kursu Wokalnego we Wrocławiu (Kursy wokalne prof. dr hab. Piotra Łykowskiego i dr hab. Olgi Ksenicz), Seminarium Wokalnego Muzyki Dawnej (Kurs muzyki renesansowej Agnieszki Budzińskiej-Bennett) oraz warsztatów chóralnych prowadzonych przez m.in. Richarda Zielińskiego- USA, Markusa Detterbeck- Niemcy czy Gerard'a du Toit- RPA. Pracowała z wybitnymi dyrygentami, m.in. Agnieszka Franków-Żelazny, Anna Duczmal-Mróz, Andrzej Knap, Jose Maria Florencio, Krzysztof Herdzin, Baseem Akikki.
Bilety w cenie 10 zł można nabyć w siedzibie Domu Kultury w Strzelnie lub online, za pośrednictwem strony „KupBilecik”:

Patronat honorowy nad Festiwalem objął Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Elżbieta Piniewska oraz Burmistrz Strzelna Dariusz Chudziński. Głównymi organizatorami wydarzenia jest Dom Kultury w Strzelnie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Strzelnie. Przy organizacji wspierają nas: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Strzelnie oraz Zakład Aktywności Zawodowej w Przyjezierzu

Serdecznie zapraszamy!Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 94

 • 73
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 4
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 17
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA2