ReklamaA1-2ReklamaA1-3

Dyskusje o filmie wracają do Gniezna!

Informacje lokalneWydarzenia i imprezy19 kwietnia 2024, 15:00   red. - inf. prasowa480 odsłon
Dyskusje o filmie wracają do Gniezna!
 fot. MOK Gniezno

Już 25 kwietnia 2024 r. o godz. 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego im. Andrzeja Ciążyńskiego. Założenia i prowadzenia nowej filmowej inicjatywy w naszym mieście podjęło się stowarzyszenie „Offeliada”, do tej pory znane przede wszystkim z organizacji Festiwalu Filmowego „Offeliada”.

DKF „Offeliada” będzie działał w formule comiesięcznych, otwartych i bezpłatnych spotkań składających się z prelekcji, pokazu filmowego i dyskusji. Jego program będzie współtworzony nie tylko przez członków stowarzyszenia, ale również przez widzów, którzy będą mogli składać swoje propozycje. Zgodnie z wytycznymi Federacji DKF w Polsce, do której gnieźnieński Klub został przyjęty decyzją z dnia 2 kwietnia 2024 r., na jego czele stoją władze: Paulina Samonek – Prezes oraz Kamila Kasprzak-Bartkowiak – sekretarz. Funkcję doradcy metodycznego objął Piotr Wiśniewski.

Wybór patrona Klubu – Andrzeja Ciążyńskiego, jest hołdem złożonym wybitnemu animatorowi kultury filmowej w Gnieźnie, współzałożycielowi Klubu Filmowego „PrawieKino”, który przed laty działał przy Miejskim Ośrodku Kultury.

Działalność DKF „Offeliada” zainauguruje pokaz filmu „20 dni w Mariupolu” w reż. Mstyslava Chernova. Jest to wstrząsający zapis wydarzeń w oblężonym przez Rosjan Mariupolu w czasie tytułowych 3 tygodni, który trafi do Gniezna dzięki współpracy WATCH DOCS Polska i Klubu „Krytyki Politycznej”. Obraz zdobył wiele znakomitych nagród na całym świecie – m.in. Oscara w kategorii „Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny”. Gościem dyskusji po filmie będzie dr Katarzyna Jędraszczyk z Zakładu Badań nad Tożsamością Kulturową Instytutu Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie.

Uwaga! Z uwagi na drastyczność niektórych scen wojennych na seans zapraszamy widzów w wieku powyżej 18 lat.Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 61

 • 52
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 2
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 7
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA3