ReklamaA1ReklamaA1-2

ARLEKINADA Tydzień Teatru 2023 w Inowrocławiu

AktualnościWydarzenia i imprezy18 marca 2023, 15:30   red. - inf. prasowa944 odsłon
ARLEKINADA Tydzień Teatru 2023 w Inowrocławiu
 fot. inowroclaw.pl

Cytując Williama Shakespeare’a: „Życie jest teatrem, aktorami ludzie”, pragniemy zaprosić Państwa na niebywałą ucztę kulturalną. Tegoroczne święto teatru pod nazwą ARLEKINADA Tydzień Teatru 2023 w Inowrocławiu odbędzie się w terminie 19-25 marca i będzie okazją do uczestnictwa w projektach muzycznych i aktorskich w wykonaniu wspaniałych artystów.

Organizatorami wydarzenia są: Kujawskie Centrum Kultury i Miasto Inowrocław. Partnerem głównym został Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego, a mecenasem kultury - Bank Spółdzielczy w Inowrocławiu.

Wydarzenie ARLEKINADA Tydzień Teatru zainauguruje otwarcie wystawy malarstwa „Krakowskiego Laikonyka Ego, w Boskiej Komedii Dantego” autorstwa Jana Kantego Pawluśkiewicza – malarza, kompozytora muzyki teatralnej i filmowej, autora monumentalnych dzieł oratoryjno-kantatowych. Do Galerii Miejskiej zapraszamy w niedzielę, 19 marca, o godzinie 15.00. Z kolei dzień później, 20 marca, na deskach inowrocławskiego Teatru Miejskiego odbędzie się spotkanie autorskie z mistrzem J. K. Pawluśkiewiczem oraz recital „KAN-ta-TY na Jazzowo” czyli kompozycje Pawluśkiewicza w jazzowych aranżacjach w wykonaniu ROGÓŻ & JAZZ FRIENDS – Kingi Rogóż i muzyków związanych z Wydziałem Jazzowym inowrocławskiej Państwowej Szkoły Muzycznej oraz bydgoską Akademią Muzyczną. Na wydarzenia obowiązywać będą bezpłatne wejściówki.

Kolejny dzień teatralnego tygodnia, 21 marca, minie w towarzystwie charyzmatycznego komika Adama Van Bendlera, który przedstawi swój nowy program „Zło konieczne”. Po raz kolejny Adam stanie na głowie, aby pomóc nam oderwać się od problemów dzisiejszego świata. A co wydarzy się na żywo podczas występu Adama? beatbox? iluzja? energetyzowanie wody? pokaz garnków? Nie wiadomo!!! Ale na pewno będzie śmiesznie do bólu! Bilety dostępne będą w cenie 35 zł.

W środę, 22 marca, o godzinie 18.00 rozpocznie się koncert „En attendant”. Na scenie podziwiać będziemy charakterystyczny w swym brzmieniu i w niepodrabialnym stylu zespół MARCIN WASILEWSKI TRIO- w składzie: Marcin Wasilewski (fortepian), Sławomir Kurkiewicz (kontrabas) i Michał Miśkiewicz (perkusja) - który zaprezentuje bardzo szeroki wachlarz stylistyczny, od Bacha po improwizację. Bilety dostępne będą w cenie 50 zł.

Z kolei 23 marca na gości czekać będzie „Obywatel JAZZ” – koncert wyjątkowego i oryginalnego duetu:Radosław Bolewski (wokal, perkusja) oraz Maciej Tubis (fortepian i syntezator basowy), któregomuzyka określana jest jako wysmakowany balans między jazzem a muzyką pop w odważnej improwizowanej odsłonie. Podczas koncertu BOLEWSKI  & TUBIS upamiętnią Grzegorza Ciechowskiego i przypomną część repertuaru Obywatela G.C. i Republiki, zatem nie zabraknie niezapomnianych „Odchodząc”, „Halucynacje”, „Nie pytaj o Polskę” czy „Tak… Tak…”. Cena biletu to 35 zł.

- Wyjątkowym elementem całego wydarzenia ARLEKINADA Tydzień Teatru będzie 20. Festiwal Małych Form Teatralnych ARLEKINADA. Wydarzenie to od lat gromadzi w Teatrze Miejskim młodzieżowe zespoły teatralne z całej Polski, które rywalizują ze sobą o tytuł najlepszego. To nie tylko okazja do zobaczenia sztuki w różnych, ciekawych interpretacjach, ale także wspaniała promocja naszego miasta – mówi prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.

Tegoroczny dwudziesty przegląd spektakli organizatorzy zaplanowali na 24 marca (godz. 14.00-18.00) i 25 marca (godz. 9.00-13.00), a teatralne zmagania oceniać będą: Joanna Brodzik, Beata Kawka oraz Łukasz Maciejewski i Jerzy Rochowiak. Wstęp na przegląd spektakli jest wolny.

Zwieńczeniem teatralnego tygodnia, w sobotę 25 marca, będzie koncert Michała Szpaka, który na inowrocławskiej scenie wystąpi w projekcie muzycznym „JowiszJa Tour”. Koncert utrzymany jest w stylistyce unplugged, co nie znaczy, że nie będzie głośno i efektownie. "It's a kind of magic"... – Michał jako JowiszJa stanie się scenicznym wcieleniem kosmicznej obfitości i odwagi! Koszt biletu to 100 zł.

W każdy teatralny wieczór publiczność będzie miała okazję wysłuchać interesującej rozmowy oraz zadać pytania swoim ulubionym Artystom. Spotkania z aktorami i muzykami odbędą się na deskach Teatru Miejskiego, a poprowadzi je aktorka pochodząca z Inowrocławia – Beata Kawka w towarzystwie Zarządcy Kujawskiego Centrum Kultury Tomasza Maliszewskiego.

Na wszystkie wydarzenia w ramach projektu ARLEKINADA Tydzień Teatru obowiązuję bilety i karnety (w cenie 150 zł), które można zakupić w Kujawskim Centrum Kultury, w Informacji Turystyczno-Kulturalnej lub na www.kckino.pl.


(źródło: inowroclaw.pl)Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 109

 • 80
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 6
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 23
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA3