ReklamaA1ReklamaA1-2

Zwiedzanie pałacu w Zakrzewie na specjalne zamówienie

Z życia FundacjiWędrówki z historiąAktualnościInformacje z powiatu gnieźnieńskiego14 sierpnia 2022, 18:30   red. Aleksandra Soberska1303 odsłon
Zwiedzanie pałacu w Zakrzewie na specjalne zamówienie
 fot. Aleksandra Soberska

Od dzisiaj pałac w Zakrzewie można zwiedzać w dowolnie wybranym terminie, oczywiście po wcześniejszym ustaleniu terminu i warunkiem jest, że grupa musi liczyć minimum 10 osób. Jest to kolejna wspólna propozycja Pałacu w Zakrzewie i Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” dla turystów chcących zobaczyć zakrzewską rezydencję.  Dzisiaj odbyło się pierwsze takie, premierowe zwiedzania. Przewodnikiem po pałacu był Karol Soberski, pisarz, dziennikarz, eksplorator i autor bestsellerowej książki pt. „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”!

Pałac w Zakrzewie od marca tego roku ponownie otworzył się na turystów. Dotychczas jednak mogli oni zwiedzać pałac w terminach do tego wyznaczonych. Od dzisiaj, oprócz wspomnianych wyznaczonych terminów, istnieje także możliwość zwiedzania pałacu na specjalne zamówienie (w dowolnie wybranym terminie, po wcześniejszym ustaleniu terminu i warunkiem jest, że grupa musi liczyć minimum 10 osób, i oczywiście koszt takiego zwiedzania jest wyższy).

Jest to kolejna wspólna propozycja Pałacu w Zakrzewie i Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” dla turystów chcących zobaczyć zakrzewską rezydencję. O współpracy Pałacu z Fundacją informowaliśmy kilka dni temu:

Przewodnikiem po pałacu jest Karol Soberski, pisarz, dziennikarz, eksplorator i autor bestsellerowej książki pt. „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”!

Kontakt w sprawie „zwiedzania na specjalne zamówienie”: 515-980-504.

Dzisiaj odbyło się pierwsze takie, premierowe zwiedzania. Do pałacu w Zakrzewie przybyła grupa osób z Poznania, która we własnym gronie i z przewodnikiem, którym był Karol Soberski, mogła poznać historię i zobaczyć pałac, jak i park. I nawet gwałtowna burza, która w pewnym momencie rozpętała się nad Zakrzewem, nie przeszkodziła w tej wycieczce.

Przewodnikiem po zespole pałacowo-parkowym był Karol Soberski. Dziennikarz, eksplorator i niezależny badacz lokalnej historii. Prezes Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” (www.fundacjahistoryczna.pl), redaktor naczelny portalu Pojezierze24.pl. Pomysłodawca i główny organizator Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci” – jednego z największych festiwalu w Polsce (odbyły się dwie edycje: w 2019 i 2021 r.). Autor przewodników turystycznych oraz książek o skarbach i tajemnicach pogranicza Wielkopolski, Kujaw i Pałuk. Od 2012 r. w ramach cyklu „Wędrówki z historią” oprowadza turystów po pałacach i dworach powiatu gnieźnieńskiego i żnińskiego oraz po najciekawszych historycznie miejscach (świątynie, miasteczka, wsie, itp) w tym regionie.

Trasa zwiedzania obejmowała: oficynę, wozownię, park, a na koniec pałac. Wędrówka zakończyła się w pałacu gdzie uczestnicy zwiedzania, przy kawie, mogli dopytać przewodnika o ciekawostki związane z historią pałacu, porozmawiać o innych wydarzeniach które toczyły się w zakrzewskiej rezydencji, czy też zapytać o dzieje innych pałaców czy dworów w regionie.

Na koniec chętni mogli nabyć książki K. Soberskiego, jak i zdobyć dedykację, czy zrobić wspólną fotografię.

O wszystkich najbliższych zwiedzaniach będzie można się dowiedzieć z portalu Pojezierze24.pl oraz ze strony internetowej soberski.pl.


Fot. A. SoberskaJak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 205

 • 152
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 7
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 46
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Przeczytaj także

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA3