Pałac w Czerniejewie to jeden z najbardziej tajemniczych pałaców w Polsce! Dlatego zapraszamy - po raz ostatni w tym roku - do zwiedzania tego fascynującego miejsca, w klimacie świątecznym! Możliwość zwiedzania zespołu pałacowo-parkowego w Czerniejewie z Karolem Soberskim (dziennikarzem, pisarzem i niezależnym badaczem lokalnej historii) w roli przewodnika, odbędzie się w sobotę, 14 grudnia o godz. 12.00. UWAGA! Ilość miejsc ograniczona!
Karol Soberski, dziennikarz, eksplorator i niezależny badacz lokalnej historii. Prezes Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” (www.fundacjahistoryczna.pl), prezes Instytutu Literackiego im. Marii i Franciszka Rubaszewskich, redaktor naczelny portalu Pojezierze24.pl. Pomysłodawca i główny organizator Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci” – jednego z największych festiwalu w Polsce (odbyło się pięć edycji: w 2019, 2021, 2022, 2023 i 2024 r.). Autor przewodników turystycznych oraz książek o skarbach i tajemnicach pogranicza Wielkopolski, Kujaw i Pałuk. Od 2012 r. w ramach cyklu „Wędrówki z historią” oprowadza turystów po pałacach i dworach powiatu gnieźnieńskiego i żnińskiego oraz po najciekawszych historycznie miejscach (świątynie, miasteczka, wsie, itp) w tym regionie.
Jakie dzieła sztuki z pałacu w Czerniejewie zabrali Hermann Göring i Joseph Goebbels? Co się stało z biblioteką pałacową liczącą 50 tys. tomów? Gdzie znajdowała się „Grota Pompejańska”? Dokąd prowadziło tajne przejście do którego wchodziło się z sypialni hrabiny? Jaki film został nakręcony w 1989 r. w Bażantarni? Gdzie w pałacu znajdują się najstarsze polichromie? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi usłyszymy podczas zwiedzania zespołu pałacowo-parkowego w Czerniejewie.
Zapraszamy do poznawania z przewodnikiem zespołu pałacowo-parkowego w Czerniejewie? – Osoby chcące zobaczyć jeden z najpiękniejszych w Polsce zespołów pałacowo-parkowych w Czerniejewie, poznać historię tamtejszego pałacu, jego skarby i tajemnice, czy też wysłuchać niesamowitych historii związanych z tą rezydencją będą miały taką sposobność – podkreśla Karol Soberski.
W sobotę, 14 grudnia zapraszamy o godz. 12.00.
Zbiórka na placu przed Kawiarnią - Cukiernią - o godz. 11.45
Następnie - po sprawdzeniu listy obecności - wyruszamy zwiedzać według następującego planu: Oficyna Wschodnia, Pałac, w tym podziemia.
Po oficjalnym zakończeniu zwiedzania będzie możliwość nabycia książek autorstwa Karola Soberskiego: „Złoto Dziedzica”, „Skarby i tajemnice okolic Gniezna”, „Zagadkowy Kolekcjoner. Marian Haber - ziemianin, marszand, celebryta”, „Tajemniczy Pałac Zdziechowa i inne atrakcje Gminy Gniezno” i jego najnowszej książki „Zapomniana zbrodnia”, wydanie II, rozszerzone.
Warunkiem uczestnictwa w zwiedzaniu jest potwierdzenie do piątku, 13 grudnia do godz. 12.00 – swojego udziału w wyprawie na adres mailowy: wycieczki@soberski.pl (prosimy podać imię, nazwisko, miejscowość, telefon) oraz zakupienie wejściówki w wysokości 50 złotych od osoby.
Wejściówkę można kupić poprzez Sklep na stronie Instytutu Literackiego - tutaj
Ilość miejsc ograniczona, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń!
W przypadku rezygnacji ze zwiedzania, zgłoszonej minimum pięć dni przed zwiedzaniem - dokonywany jest zwrot opłaty za wejściówkę.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy. W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 515-980-504.
Fot. K. Soberski
Serwis pojezierze24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i opinii. Prosimy o zamieszczanie komentarzy dotyczących danej tematyki dyskusji. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy!