ReklamaA1-2ReklamaA1-3

Zwiedzaj pałac w Zakrzewie na dwa sposoby!

Wędrówki z historiąAktualności29 marca 2022, 10:30   red. Aleksandra Soberska1390 odsłon
Zwiedzaj pałac w Zakrzewie na dwa sposoby!
 fot. Aleksandra Soberska

Chcesz zwiedzić z przewodnikiem przepiękny, zbudowany w stylu francuskim, zespół pałacowo-parkowy w Zakrzewie w gminie Kłecko w Wielkopolsce? Możesz to uczynić na dwa sposoby: wybrać się na zwiedzanie w wyznaczonym terminie (najbliższe zwiedzania 14 i 15 maja) lub zgłosić grupę zorganizowaną (minimum 15 osób) i zwiedzić pałac z przewodnikiem w wybranym przez Ciebie terminie!

Pałac w Zakrzewie to jeden z najpiękniejszych i do dzisiaj skrywających tajemnice pałaców w Wielkopolsce. Zakrzewska rezydencja pełna jest skarbów i sekretów, wiele z nich zostało odkrytych przez Karola Soberskiego w trakcie pisania książki „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”. Rok 2022 jest dla zakrzewskiej rezydencji wyjątkowy, ponieważ mija 150 lat od jej wybudowania.

Jak można zwiedzać pałac w Zakrzewie? Są dwie opcje: można wybrać się na zwiedzanie w wyznaczonym terminie (najbliższe zwiedzania 14 i 15 maja) lub zgłosić grupę zorganizowaną (minimum 15 osób) i zwiedzić pałac z przewodnikiem w wybranym przez Ciebie terminie!

Pierwsza opcja

Pierwsza opcja to zwiedzanie w wyznaczonym terminie. Najbliższy terminy to sobota (14 maja) i niedziela (15 maja) o godz. 12.00.  Zbiórka uczestników o godz. 11.45 przed główną bramą prowadzącą do pałacu.

Następnie - po sprawdzeniu listy obecności - wyruszamy zwiedzać według następującego planu: Oficyna, Wozownia, park (ze względu na wędrówkę po parku wskazane obuwie sportowe), a na koniec pałac.

Po zakończeniu zwiedzania w pałacu na uczestników czekać będzie BEZPŁATNA kawa, herbata i domowe wypieki.

Będzie także możliwość nabycia książek autorstwa Karola Soberskiego: „Skarb Dziedzica”, „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”, „Złoto Dziedzica”, „Skarby i tajemnice okolic Gniezna” i „Zagadkowy Kolekcjoner. Marian Haber - ziemianin, marszand, celebryta”.

Warunki uczestnictwa

Warunkiem uczestnictwa w wyprawie jest potwierdzenie - do 13 maja do godz. 18.00 – swojego udziału w wyprawie na adres mailowy: wycieczki@soberski.pl (prosimy podać imię, nazwisko, miejscowość) oraz wpłacenie  60 złotych od osoby na konto: 49 1090 1375 0000 0001 3076 6619 z dopiskiem: „Zwiedzanie Zakrzewa”.  

Można też wpłacać pieniądze w gotówce bezpośrednio u organizatorów – w tym przypadku prosimy o kontakt telefoniczny: 515-980-504. Zwiedzanie pałacu odbędzie się bez względu na pogodę.

Druga opcja – grupa zorganizowana

Drugą możliwością zwiedzania pałacu w Zakrzewie jest zgłoszenie – pod numer telefonu 515-980-504 – grupy zorganizowanej (minimum 15 osób). Wówczas ustalany jest termin i godzina zwiedzania, sposób płatności (wystawiane są faktury VAT), czas zwiedzania i ewentualne inne kwestie organizacyjne (np. obiad lub kawa, ciasto).

Oferta skierowana jest do klubów seniora, szkół, firm, organizacji społecznych, samorządów, instytucji publicznych, banków, ale też do grup nieformalnych chcących w gronie znajomych zwiedzić pałac w Zakrzewie w gminie Kłecko.

Wszelkie informacje dotyczące grup zorganizowanych chcących zwiedzać pałac w Zakrzewie pod numerem telefonu: 515-980-504

Kto przewodnikiem?

Przewodnikiem po zespole pałacowo-parkowym będzie Karol Soberski. Dziennikarz, eksplorator i niezależny badacz lokalnej historii. Prezes Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” (www.fundacjahistoryczna.pl), redaktor naczelny portalu Pojezierze24.pl. Pomysłodawca i główny organizator Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci” – jednego z największych festiwalu w Polsce (odbyły się dwie edycje: w 2019 i 2021 r.). Autor przewodników turystycznych oraz książek o skarbach i tajemnicach pogranicza Wielkopolski, Kujaw i Pałuk. Od 2012 r. w ramach cyklu „Wędrówki z historią” oprowadza turystów po pałacach i dworach powiatu gnieźnieńskiego i żnińskiego oraz po najciekawszych historycznie miejscach (świątynie, miasteczka, wsie, itp) w tym regionie.


Fot. A. Soberska, K. SoberskiJak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 137

 • 94
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 43
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA3