ReklamaA1-2ReklamaA1-3

Znany aktor Lech Dyblik z koncertem ballad w pałacu Zakrzewo!

Informacje lokalneZ życia Fundacji9 października 2022, 22:00   red. Aleksandra Soberska3965 odsłon
Znany aktor Lech Dyblik z koncertem ballad w pałacu Zakrzewo!
Lech Dyblik podczas koncertu w pałacu Zakrzewo - fot. Włodzimierz Biront

Ten ponad 2-godzinny koncert będzie jeszcze bardzo długo wspominany! W sobotni wieczór w XIX-wiecznym pałacu w Zakrzewie koło Kłecka w powiecie gnieźnieńskim z koncertem ballad wystąpił znany i lubiany aktor teatralny oraz filmowy Lech Dyblik! Jego koncert, przy komplecie publiczności, był połączeniem doskonałej muzyki i anegdot z życia samego artysty, jak i środowiska aktorskiego.

Na finał I Zakrzewo Palace Festival, w sobotni wieczór, 8 października, w zakrzewskiej rezydencji wystąpił znany i lubiany aktor teatralny i filmowy oraz pieśniarz Lech Dyblik. Wcześniej  - ramach Festiwalu - odbyła się prelekcja Marzeny Jaworskiej, kierownika działu naukowego Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie pt. „Życie dla sportu. Z kart albumu rodzinnego Stanisławy Walasiewicz (1911-1980)” oraz wernisaż wystawy „Stanisława Walasiewicz 1911−1980. Fotograficzna opowieść najszybszej kobiety świata”. Była też możliwość zwiedzania pałacu z przewodnikiem.

Lech Dyblik, w 1981 r. ukończył studia na PWST w Krakowie, uzyskując dyplom w 1983 r. Aktor o wielkiej charyzmie, wielce utalentowany i znany z wielu produkcji filmowych. Sympatię widzów zyskał m.in. dzięki wyrazistym kreacjom głównie drugoplanowym w takich filmach jak: „Kroll”, „Ogniem i mieczem”, „Człowiek wózków”, „Zemsta” i „Wesele”, czy też w serialach „Boża podszewka”, „Sukces” i „Wiedźmin". Ale występował w takich filmach jak: „Psy 2. Ostatnia krew”, „Pułkownik Kwiatkowski”, „Cwał”, „Pan Tadeusz”, „Ojciec Mateusz”, „Na Wspólnej”, „Pieniądze do nie wszystko”, „Skarb sekretarza”, „Superprodukcja”, „Dom zły”, „Wyjazd integracyjny”, „Dziki 2” i wielu innych. Ostatnio możemy go oglądać w nowej serii „Świat według Kiepskich”

W 2011 roku wydał płytę pt. „Bandycka dusza”, zaś w 2012 „Dwa brzegi”. Pod koniec 2014 roku wystąpił (wraz z Ewą Kasprzyk, Witoldem Dębickim i Krzysztofem Kiersznowskim) w teledysku do piosenki Sławomira „Megiera” zaś dwa lata później w teledysku Arka Zawilińskiego do utworu „PKS Song”.

Niezapomniany koncert

Goście pałacowego koncertu Lecha Dyblika powitał Karol Soberski, prezes Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”, któremu towarzyszyła Diana Matłosz-Blige, dyrektor zarządzająca pałacem. K. Soberski przybliżył postać gwiazdy wieczoru, jego karierę zawodową i dokonania muzyczne.

Koncert w pałacu w Zakrzewie, który trwał ponad 2 godziny był połączeniem doskonałej muzyki i anegdot z życia samego artysty, jak i środowiska aktorskiego. Koncert był połączeniem polskich i rosyjskich ballad, bardzo życiowych, chwilami romantycznych, często opartych na prawdziwych wydarzeniach.

Z kolei w przerwach między kolejnym utworami Lech Dyblik opowiadał anegdoty ze swojego aktorskiego i prywatnego życia, sypał opowieściami z życia kolegów artystów, a także wspominał niecodzienne zdarzenia, które były jego udziałem. Wszystko okraszone niezwykłym poczuciem humoru, które ma Lech Dyblik. Salwy śmiechu co kilka minut odbijały się od ścian pałacowych salonów.

Koncert, który w zakrzewskiej rezydencji zgromadził komplet publiczności (uczestnicy przyjechali z różnych stron Polski (m.in. Szczecinek, Drawsko Pomorskie, Gniezno, Kostrzyn, Poznań, Chełmża, czy Warszawa; wśród uczestniczek koncertu było także kilka Ukrainek) mimo iż zakończył się po ponad dwóch godzinach, można powiedzieć, że trwał nadal! Wynika to z faktu, że po części oficjalnej, Lech Dyblik usiadł ze swoimi fanami, szczególnie tymi, którzy nocowali w pałacu, i jeszcze przez blisko godzinę opowiadał różnego rodzaju anegdoty i historie z życia wzięte! 

Na koniec każdy z uczestników mógł kupić płyty z balladami L. Dyblika, uzyskać jego dedykację czy zrobić sobie z aktorem zdjęcie. Chętni mogli także wpisać się do Księgi Pamiątkowej, co też uczynił gość wieczoru.

Nie tylko koncert

Ale Lech Dyblik zachwycał nie tylko podczas koncertu. Pobyt aktora w pałacu w Zakrzewie, trwający od południa w sobotę do przedpołudnia w niedzielę, to także czas wielu rozmów z tym artystą. Rozmów na wiele tematów.

Dla Karol Soberskiego, pomysłodawcy koncertu, było to wyjątkowe wydarzenie, tym bardziej, że poza koncertem mógł z Lechem wiele godzin przegadać na różne tematy, które – obaj mają taką nadzieję – zaowocują w przyszłości jego kolejnymi koncertami i kulturalnymi projektami w naszym regionie! Spotkanie w pałacu w Zakrzewie jest początkiem ciekawej współpracy z Lechem Dyblikiem.

Inicjatorem zaproszenia na koncert do pałacu w Zakrzewie Lecha Dyblika był K. Soberski, a koncert został zorganizowany wspólnie z Dianą Matłosz-Blige, dyrektor zarządzającą pałacem. Koncert był finałem I edycji Zakrzewo Palace Festival.


Fot. A. Soberska, W. Biront, K. SoberskiJak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 298

 • 229
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 69
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA3