ReklamaA1 - baner

Znamy potencjalny przebieg V etapu obwodnicy Wągrowca

Biznes - InwestycjeAktualności22 lutego 2021, 17:30   red. - inf. prasowa548 odsłon
 Znamy potencjalny przebieg V etapu obwodnicy Wągrowca
 fot. wagrowiec.eu

Kolejny etap prac związanych z budową V etapu obwodnicy Wągrowca za nami! W ostatnich dniach do Urzędu Miejskiego dotarły ostateczne rozwiązania wariantów obwodnicy naszego miasta, uwzględniające uwagi Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu. Przygotowała je Pracownia Projektowa ARCHIDROG z Poznania wybrana przez miasto w wyniku przetargu nieograniczonego.

Z przygotowanego opracowania wynika, że ostatni odcinek obwodnicy Wągrowca ma być drogą jednojezdniową, składającą się z dwóch pasów o szerokości po 3,5 metra każdy, z przylegającą do niej ścieżką pieszo-rowerową o szerokości 2,5 metra.

Projektanci z ARCHIDROG przygotowali trzy warianty przebiegu V odcinka obwodnicy, z których WZDW w Poznaniu – jako przyszły inwestor – wybrał jako preferowany wariant I.

Wariant I – długość trasy 1,987 km (niebieski)

Początek trasy został określony na dowiązaniu do istniejącej drogi wojewódzkiej nr 190 przed obszarem miasta Wągrowiec w sąsiedztwie linii energetycznej, gdzie projektowane jest skrzyżowanie typu rondo, natomiast koniec trasy zlokalizowano na dowiązaniu do istniejącego skrzyżowania typu rondo z istniejącą obwodnicą Wągrowca (skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 241 i drogą gminną nr 228560P). Na całym odcinku wzdłuż projektowanej obwodnicy przewidziano budowę ścieżki pieszo-rowerowej. 

W dalszym etapie Pracownia ARCHIDROG podejmie wynikające z umowy działania związane z uzyskaniem decyzji środowiskowej – przewiduje się, że potrwa to do 30 listopada 2021 roku.


(źródło: wagrowiec.eu)Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 124

 • 50
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 15
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 59
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaC1 - baner

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2 - banerReklamaB3 - baner
ReklamaA2 - baner
ReklamaA3