ReklamaA1 - banerReklamaA1-2 - baner

Zaskakująca wystawa w powiatowym muzeum w Inowrocławiu

AktualnościWydarzenia i imprezy9 czerwca 2021, 8:00   red. - inf. prasowa303 odsłon
Zaskakująca wystawa w powiatowym muzeum w Inowrocławiu
 fot. Powiat Inowrocławski

Powiat Inowrocławski dał możliwość młodym mieszkańcom poczuć się częścią kultury? Jak to możliwe? Otóż kilkunastu młodych ludzi stało się modelami odtwarzającymi piękne obrazy znajdujące się w powiatowym muzeum.

Niedawno zainicjowana akcja nosi tytuł „Ożywiamy obrazy”. Faktycznie, w każdym „zinterpretowanym” na nowo dziele są jakieś nowe elementy, które sprawiają, że z uwagą ogląda się nie tylko oryginał, ale też „kopię”.

- Niezmiernie miło mi jest zarekomendować wspaniałą inicjatywę naszych najmłodszych mieszkańców, którzy „ożywili” obrazy w ujmujący sposób. Młodzi „artyści” bardzo wiernie – przy wydatnej pomocy i wsparciu swoich nauczycieli i opiekunów – oddali piękno dzieł sztuki. Wcielili się z wielkim pietyzmem w postaci z obrazów, wykreowali je niezwykle dokładnie. Starannie dobrane ubiory, fryzury, ułożenia ciała, ustawienia przedmiotów powodują, że obrazy przez nie „ożywione” są realne. Jestem pod wrażeniem „Ożywionych obrazów”. Efekt pracy najmłodszych mieszkańców jest zachwycający – mówi starosta Wiesława Pawłowska, która miała już okazję zobaczyć finalny efekt projektu.

W najbliższy piątek, 11 czerwca o godz. 16.00 odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy plenerowej w Muzeum im. Jana Kasprowicza przy ul. Solankowej. Wstęp na nie jest wolny.

Od soboty stare obraz i ich „ożywione” wersje będzie można podziwiać na parkanie powiatowej placówki. Wystawa będzie czynna do końca sierpnia.Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 152

 • 75
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 12
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 65
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2 - banerReklamaB3 baner
ReklamaA2 - baner