ReklamaA1-2ReklamaA1-3

Zapraszamy na zwiedzanie pałacu w Czerniejewie! Najbliższy termin: 27 kwietnia!

Wędrówki z historiąAktualności13:30   red. Aleksandra Soberska17716 odsłon0 Komentarzy
Zapraszamy na zwiedzanie pałacu w Czerniejewie! Najbliższy termin: 27 kwietnia!
 fot. Karol Soberski

Pałac w Czerniejewie to jeden z najbardziej tajemniczych pałaców w Polsce! Dlatego po półrocznej przerwie - związanej z ciężką chorobą Karola Soberskiego - powracamy do tego fascynującego miejsca i do jego zwiedzania! Pierwsza w tym roku możliwości zwiedzania zespołu pałacowo-parkowego w Czerniejewie z Karolem Soberskim (dziennikarzem, pisarzem i niezależnym badaczem lokalnej historii) w roli przewodnika, odbędzie się w sobotę, 27 kwietnia o godz. 12.00. UWAGA! Ilość miejsc ograniczona!

Karol Soberski, dziennikarz, eksplorator i niezależny badacz lokalnej historii. Prezes Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” (www.fundacjahistoryczna.pl), redaktor naczelny portalu Pojezierze24.pl. Pomysłodawca i główny organizator Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci” – jednego z największych festiwalu w Polsce (odbyły się cztery edycje: w 2019,  2021, 2022 i 2023 r.). Autor przewodników turystycznych oraz książek o skarbach i tajemnicach pogranicza Wielkopolski, Kujaw i Pałuk. Od 2012 r. w ramach cyklu „Wędrówki z historią” oprowadza turystów po pałacach i dworach powiatu gnieźnieńskiego i żnińskiego oraz po najciekawszych historycznie miejscach (świątynie, miasteczka, wsie, itp) w tym regionie.

Zwiedzanie pałacu w Czerniejewie

Jakie dzieła sztuki z pałacu w Czerniejewie zabrali Hermann Göring i Joseph Goebbels? Co się stało z biblioteką pałacową liczącą 50 tys. tomów? Gdzie znajdowała się „Grota Pompejańska”? Dokąd prowadziło tajne przejście do którego wchodziło się z sypialni hrabiny? Jaki film został nakręcony w 1989 r. w Bażantarni? Gdzie w pałacu znajdują się najstarsze polichromie? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi usłyszymy podczas zwiedzania zespołu pałacowo-parkowego w Czerniejewie.

Zapraszamy do poznawania z przewodnikiem zespołu pałacowo-parkowego w Czerniejewie? – Osoby chcące zobaczyć jeden z najpiękniejszych w Polsce zespołów pałacowo-parkowych w Czerniejewie, poznać historię tamtejszego pałacu, jego skarby i tajemnice, czy też wysłuchać niesamowitych historii związanych z tą rezydencją będą miały taką sposobność – podkreśla Karol Soberski.

Program zwiedzania

W sobotę, 27 kwietnia o godz. 12.00 zapraszamy wszystkich zainteresowanych na zwiedzanie pałacu w Czerniejewie. Zbiórka o godz. 11.45 na placu przed Kawiarnią - Cukiernią. Następnie - po sprawdzeniu listy obecności - wyruszamy zwiedzać według następującego planu: Oficyna Wschodnia, Pałac, w tym podziemia.

Po zakończeniu zwiedzania przejdziemy do restauracji w której każdy z uczestników będzie mógł zamówić (NA WŁASNY KOSZT) coś do picia lub do zjedzenia. Na koniec odbędzie się losowanie upominków wśród uczestników wyprawy.

Po oficjalnym zakończeniu zwiedzania będzie możliwość nabycia książek autorstwa Karola Soberskiego: „Złoto Dziedzica”, „Skarby i tajemnice okolic Gniezna”, „Zagadkowy Kolekcjoner. Marian Haber - ziemianin, marszand, celebryta” i jego najnowszej książki „Tajemniczy Pałac Zdziechowa i inne atrakcje Gminy Gniezno”.

Warunki uczestnictwa

Warunkiem uczestnictwa w zwiedzaniu jest potwierdzenie do 25 kwietnia do godz. 18.00 – swojego udziału w wyprawie na adres mailowy: wycieczki@soberski.pl (prosimy podać imię, nazwisko, miejscowość, telefon i termin zwiedzania) oraz zakupienie wejściówki w wysokości 50 złotych od osoby. W e-mailu zwrotnym otrzymają Państwo numer konta na który należy dokonać przelewu za wejściówkę.

Ilość miejsc ograniczona, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń!

Można też wpłacać pieniądze w gotówce bezpośrednio u organizatorów – w tym przypadku prosimy o kontakt telefoniczny: 515-980-504. Zwiedzanie pałacu odbędzie się bez względu na pogodę.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy. W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 515-980-504.

Kolejne terminy zwiedzań pałacu w Czerniejewie:

 • 1 czerwca - godz. 12.00
 • 13 lipca - godz. 12.00
 • 17 sierpnia - godz. 18.00 - nocne zwiedzanie

Po wakacjach zwiedzania będą się odbywać - terminy podamy wkrótce.


Fot. K. SoberskiJak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 288

 • 145
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 8
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 126
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 3
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 2
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 2
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 2
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA3