ReklamaA1ReklamaA1-2

Zapraszamy na zwiedzanie: Modliszewko - „doły śmierci” - Mielno! Sobota, 3 sierpnia!

Wędrówki z historiąAktualności15 lipca 2024, 19:00   red. Aleksandra Soberska1316 odsłon
Zapraszamy na zwiedzanie: Modliszewko - „doły śmierci” - Mielno! Sobota, 3 sierpnia!
 fot. Karol Soberski

Wakacje to idealny czas na poznawanie dziejów regionu w którym mieszkamy! Dlatego zapraszamy na kolejną „Wędrówkę z historią”, tym razem szlakiem wiodącym z unikatowego kościoła pw. św. Jakuba Apostoła w Modliszewku przez „doły śmierci” w Lasach Nowaszyckich do Mielna! Zwiedzanie z przewodnikiem, którym będzie Karol Soberski (dziennikarz, pisarz i niezależny badacz lokalnej historii), odbędzie się w sobotę, 3 sierpnia o godz. 10.00. Startujemy z parkingu przy kościele w Modliszewku. UWAGA! Ilość miejsc ograniczona!

Dlaczego witraże w kościele pw. św. Jakuba Apostoła w Modliszewku są jedyne i wyjątkowe w skali naszego kraju? Co skrywa Izba Pamięci znajdując się w tej świątyni? Jakie wyjątkowe kamienie wmurowane są w ściany kościoła? Dlaczego największa niemiecka zbrodnia II wojny światowej jest zapomniana? Co skrywają „doły śmierci” w Lasach Nowaszyckich? Jakie sekrety skrywa kaplica w kształcie rotundy w Mielnie? Gdzie rosną najstarsze dęby w Polsce? To wszystko już w sobotę, 3 sierpnia podczas kolejnej w tym roku wyprawy organizowanej przez Karola Soberskiego w ramach „Wędrówek z historią”.

Karol Soberski, dziennikarz, eksplorator i niezależny badacz lokalnej historii. Prezes Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” (www.fundacjahistoryczna.pl), redaktor naczelny portalu Pojezierze24.pl. Pomysłodawca i główny organizator Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci” – jednego z największych festiwalu w Polsce (odbyły się cztery edycje: w 2019,  2021, 2022 i 2023 r.). Autor przewodników turystycznych oraz książek o skarbach i tajemnicach pogranicza Wielkopolski, Kujaw i Pałuk. Od 2012 r. w ramach cyklu „Wędrówki z historią” oprowadza turystów po pałacach i dworach powiatu gnieźnieńskiego i żnińskiego oraz po najciekawszych historycznie miejscach (świątynie, miasteczka, wsie, itp) w tym regionie.

Program zwiedzania

Na zwiedzanie zapraszamy w sobotę, 3 sierpnia o godz. 10.00. Zbiórka na parkingu przed kościołem w Modliszewku o godz. 9.45.

Następnie - po sprawdzeniu listy obecności - wyruszamy zwiedzać według następującego planu (przejazd z Modliszewka na „doły śmierci” i do Mielna własnym transportem):

 • kościół pw. św. Jakuba Apostoła w Modliszewku
 • Izba Pamięci
 • „doły śmierci” w Lasach Nowaszyckich
 • kaplica i dęby w Mielnie.

Po zakończeniu zwiedzania zapraszamy do świetlicy w Mielnie na kawę lub herbatę oraz słodkości. Na koniec odbędzie się również losowanie upominków wśród uczestników wyprawy.

Po oficjalnym zakończeniu zwiedzania będzie możliwość nabycia książek autorstwa Karola Soberskiego: „Złoto Dziedzica”, „Skarby i tajemnice okolic Gniezna”, „Zagadkowy Kolekcjoner. Marian Haber - ziemianin, marszand, celebryta” i jego najnowszej książki „Tajemniczy Pałac Zdziechowa i inne atrakcje Gminy Gniezno”.

Warunki uczestnictwa

Warunkiem uczestnictwa w zwiedzaniu jest potwierdzenie do piątku, 2 sierpnia do godz. 12.00 – swojego udziału w wyprawie na adres mailowy: wycieczki@soberski.pl (prosimy podać imię, nazwisko, miejscowość, telefon) oraz zakupienie wejściówki w wysokości 50 złotych od osoby. W e-mailu zwrotnym otrzymają Państwo numer konta na który należy dokonać przelewu za wejściówkę.

Ilość miejsc ograniczona, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń!

Można też wpłacać pieniądze w gotówce bezpośrednio u organizatorów – w tym przypadku prosimy o kontakt telefoniczny: 515-980-504. Zwiedzanie odbędzie się bez względu na pogodę.

W przypadku rezygnacji ze zwiedzania, zgłoszonej minimum pięć dni przed zwiedzaniem - dokonywany jest zwrot opłaty za wejściówkę.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy. W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 515-980-504.


Fot. A. Soberska, K. SoberskiJak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 177

 • 104
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 5
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 68
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Przeczytaj także

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA2