ReklamaA1ReklamaA1-2

Zapraszamy na warsztaty fotografii cyfrowej i analogowej!

Z życia FundacjiAktualnościPozostałe22 września 2021, 15:00   red. Arkadiusz Gaca844 odsłon
Zapraszamy na warsztaty fotografii cyfrowej i analogowej!
Warsztaty poprowadzi Jerzy Andrzejewski -  fot. Aleksandra Soberska

Fundacja Historyczna „Przywracamy Pamięć” zaprasza na warsztaty fotografii cyfrowej i fotografii analogowej. Zajęcia odbywać się będą w grupach sześcioosobowych i będą prowadzone niezależnie od siebie. Przewidzianych jest kilka spotkań trwających od 2 do 3 godzin. Liczba miejsc ograniczona! Kursy poprowadzi artysta fotografik Jerzy Andrzejewski.

Jerzy Andrzejewski – jeden z najlepszych i najbardziej doświadczonych artystów fotografików w Polsce, członek Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”. Fotografią zajmuje się od 1968 r, początkowo pracując w pracowni rentgenowskiej Szpitala Miejskiego w Gnieźnie. Równocześnie wykonywał zdjęcia reporterskie publikowane w Gazecie Poznańskiej i Przemianach oraz na zamówienie Archidiecezji Gnieźnieńskiej. W latach 1972-1976, pracując w muzeum, równocześnie prowadził zajęcia fotograficzne z młodzieżą w pracowniach Miejskiego Domu Kultury w Gnieźnie oraz w gnieźnieńskim Klubie Międzynarodowej Prasy i Książki oraz Klubie Spółdzielni Mieszkaniowej. Od 2000 r. współpracuje z Muzeum Początków Państwa Polskiego i Archidiecezją Gnieźnieńską.

J. Andrzejewski jest autorem wielu wystaw fotograficznych indywidualnych oraz zbiorowych. Jego zdjęcia zostały opublikowane w kilkunastu albumach o charakterze popularnonaukowym (m.in. wydawnictw „Arkady” i „Ossolineum”), katalogach polskich muzeów (m.in. Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Początków Państwa Polskiego, Muzeum Archidiecezjalnego) oraz uczelni (m.in. Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Warszawskiego).

W 2011 został wybrany „Człowiekiem Roku 2011” – portalu informacjelokalne.pl (w kat. „kultura, sztuka, nauka”), a w 2018 r. „Człowiekiem Dziesięciolecia 2008 – 2018” wspomnianego portalu. W 2017 obchodził jubileusz 60-lecia pracy twórczej. W 2018 r. został uhonorowany Medalem „Za Zasługi dla Fotografii Polskiej” – odznaczeniem przyznawanym przez Kapitułę Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców – w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Warunki uczestnictwa

Zajęcia są odpłatne i mogą w nich wziąć udział tylko osoby pełnoletnie.
Koszt warsztatów cyfrowych – 150 zł od osoby, natomiast koszt warsztatów analogowych – 300 zł osoby (warsztaty odbywać się będą niezależnie od siebie).

Zajęcia odbywać się będą w soboty w Pracowni Fotograficznej J. Andrzejewskiego w Gnieźnie.

Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem mailowym: fundacjahistoryczna@post.pl w tytule proszę wpisać: Warsztaty cyfrowe lub Warsztaty analogowe.

W zgłoszeniu prosimy podać:
- imię i nazwisko,
- miejscowość,
- prosimy podać informację od kiedy trwa przygoda w fotografią
- numer telefonu
- WAŻNE: uczestnicy warsztatów fotografii cyfrowej muszą mieć własne aparaty fotograficzne;
- uczestnikom warsztatów fotografii analogowej aparaty zapewnia organizator.

Ilość miejsc ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy do 30 września. Po tym terminie poinformujemy uczestników o dniu i godzinie pierwszego spotkania.Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 144

 • 94
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 14
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 35
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2 - banerReklamaB3
ReklamaA2