ReklamaA1-2ReklamaA1-3

Zapraszamy na ostatnie wakacyjne zwiedzanie pałacu Zakrzewo!

Wędrówki z historiąWydarzenia i imprezy19 sierpnia 2022, 17:30   red. Aleksandra Soberska4375 odsłon0 Komentarzy
Zapraszamy na ostatnie wakacyjne zwiedzanie pałacu Zakrzewo!
 fot. Karol Soberski

Pałac w Zakrzewie to jedna z najpiękniejszych rezydencji w Wielkopolsce! Przez 30 lat był niedostępny dla turystów! Ale to się zmieniło i dla tych, którzy nie mogli dotychczas zwiedzać pałacu mamy kolejne zaproszenie: ostatnie wakacyjne zwiedzanie zespołu pałacowo-parkowego już w niedzielę, 21 sierpnia o godz. 11.00! Po tajemnicach rezydencji oprowadzi Karol Soberski, pisarz, dziennikarz, eksplorator i autor bestsellerowej książki pt. „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”!

Przewodnikiem po zespole pałacowo-parkowym będzie Karol Soberski. Dziennikarz, eksplorator i niezależny badacz lokalnej historii. Prezes Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” (www.fundacjahistoryczna.pl), redaktor naczelny portalu Pojezierze24.pl. Pomysłodawca i główny organizator Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci” – jednego z największych festiwalu w Polsce (odbyły się dwie edycje: w 2019 i 2021 r.). Autor przewodników turystycznych oraz książek o skarbach i tajemnicach pogranicza Wielkopolski, Kujaw i Pałuk. Od 2012 r. w ramach cyklu „Wędrówki z historią” oprowadza turystów po pałacach i dworach powiatu gnieźnieńskiego i żnińskiego oraz po najciekawszych historycznie miejscach (świątynie, miasteczka, wsie, itp) w tym regionie.

- Pałac w Zakrzewie to jeden z najpiękniejszych i do dzisiaj skrywających tajemnice pałaców w Wielkopolsce. Zakrzewska rezydencja pełna jest skarbów i sekretów, wiele z nich odkrytych przeze mnie w trakcie pisania książki „Tajemniczy Pałac Zakrzewo” i szlakiem tych tajemnic powędrujemy. Co ważne, w tym roku zajrzymy do miejsc, gdzie wcześniej nie można było wejść! – mówi Karol Soberski i dodaje, że tegoroczne zwiedzania będą też wyjątkowe z tego względu, że mija 150 lat od wybudowania rezydencji i 210 lat od urodzin budowniczego pałacu, hr. Albina Węsierskiego.

Kiedy i o której?

Pałac (i park) obecnie stanowi własność prywatną, ale gospodarz rezydencji ze względu na duże zainteresowanie tym pałacem, zgodził się udostępnić go turystom w okresie wakacji, w niedzielę, 21 sierpnia o godz. 11.00.

Zbiórka uczestników każdorazowo o godz. 10.45 przed główną bramą prowadzącą do pałacu.

Następnie - po sprawdzeniu listy obecności - wyruszamy zwiedzać według następującego planu: Oficyna, Wozownia, park (ze względu na wędrówkę po parku wskazane obuwie sportowe), a na koniec pałac.

Po zakończeniu zwiedzania zapraszamy do pałacu na kawę lub herbatę oraz słodkości.

Po oficjalnym zakończeniu zwiedzania będzie możliwość nabycia książek autorstwa Karola Soberskiego: „Skarb Dziedzica”, „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”, „Złoto Dziedzica”, „Skarby i tajemnice okolic Gniezna” i „Zagadkowy Kolekcjoner. Marian Haber - ziemianin, marszand, celebryta”.

Warunki uczestnictwa

Warunkiem uczestnictwa w wyprawie jest potwierdzenie - do 21 sierpnia do godz. 9.00 – swojego udziału w wyprawie na adres mailowy: wycieczki@soberski.pl (prosimy podać imię, nazwisko, miejscowość) oraz zakupienie wejściówki w kwocie 50 złotych od osoby - wejściówkę należy nabyć na miejscu, przed zwiedzaniem.
W tym przypadku prosimy o kontakt telefoniczny: 515-980-504.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy. W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 515-980-504.


Fot. A. Soberska, K. SoberskiJak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 199

 • 138
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 55
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 2
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 3
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA3