ReklamaA1

Zapraszamy na mikołajkowe zwiedzanie pałacu w Modliszewie! Piątek, 6 grudnia!

Wędrówki z historiąAktualności5 grudnia 2024, 17:00   red. Arkadiusz Gaca4937 odsłon
Zapraszamy na mikołajkowe zwiedzanie pałacu w Modliszewie! Piątek, 6 grudnia!
 fot. Karol Soberski

Po raz kolejny, tym razem w Mikołajki, zapraszamy na zwiedzanie pałacu w Modliszewie! Zespół pałacowo-parkowy w Modliszewie, zbudowany w XIX wieku, będący na co dzień własnością prywatną (niedostępną dla turystów), można będzie zwiedzić z przewodnikiem Karolem Soberskim (dziennikarzem, pisarzem i niezależnym badaczem lokalnej historii) w piątek, 6 grudnia o godz. 18.00. UWAGA! Ilość miejsc ograniczona!

Jakie sekrety skrywają podziemia pałacu w Modliszewie? Dlaczego Jan Siciński, przedwojenny właściciel majątku Modliszewo, już za życia zbudował sobie grobowiec? Jakie tajemnice skrywa lodowania znajdująca się w parku? Co łączy szpital „Dziekanka” z pałacem w Modliszewie? Dlaczego przypałacowy park nazywany jest „Parkiem Duchów”? Gdzie w pałacu znajduje się tajne przejście i kto je zbudował? Czy w parku znajduje się „miejsce mocy”? Dlaczego na stajni znajduje się herb Szeliga? Kto posadził piękna aleję grabową? Gdzie w parku wygrzewają się zaskrońce, a gdzie mieszkają puchacze? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi usłyszymy podczas zwiedzania zespołu pałacowo-parkowego w Modliszewie.

Zapraszamy do poznawania z przewodnikiem zespołu pałacowo-parkowego w Modliszewie? – Osoby chcące zobaczyć ten tajemniczy pałac oraz równie zagadkowy park w Modliszewie, poznać historię tamtejszego pałacu, czy też wysłuchać niesamowitych historii związanych z tą rezydencją będą miały taką sposobność. Po raz pierwszy w historii – podkreśla Karol Soberski.

Pałac w Modliszewie jest własnością prywatną, niedostępny dla turystów i nie ma możliwości samodzielnego zwiedzania pałacu.

Karol Soberski, dziennikarz, eksplorator i niezależny badacz lokalnej historii. Prezes Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” (www.fundacjahistoryczna.pl), redaktor naczelny portalu Pojezierze24.pl. Pomysłodawca i główny organizator Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci” – jednego z największych festiwalu w Polsce (odbyły się cztery edycje: w 2019,  2021, 2022, 2023 i 2024 r.). Autor przewodników turystycznych oraz książek o skarbach i tajemnicach pogranicza Wielkopolski, Kujaw i Pałuk. Od 2012 r. w ramach cyklu „Wędrówki z historią” oprowadza turystów po pałacach i dworach powiatu gnieźnieńskiego i żnińskiego oraz po najciekawszych historycznie miejscach (świątynie, miasteczka, wsie, itp) w tym regionie.

Program zwiedzania

Na zwiedzanie w piątek, 6 grudnia zapraszamy o godz. 18.00.

Zbiórka na placu przed pałacem - o godz. 17.45

Uwaga! Prosimy zabrać ze sobą latarki! 

Następnie - po sprawdzeniu listy obecności - wyruszamy zwiedzać według następującego planu: park, podziemia, pałac i pokaz archiwalnych, przedwojennych zdjęć.

Po zakończeniu zwiedzania zapraszamy na kawę lub herbatę oraz słodkości.  Na koniec odbędzie się losowanie upominków wśród uczestników wyprawy.

Po oficjalnym zakończeniu zwiedzania będzie możliwość nabycia książek autorstwa Karola Soberskiego: „Złoto Dziedzica”, „Zagadkowy Kolekcjoner. Marian Haber - ziemianin, marszand, celebryta”, „Tajemniczy Pałac Zdziechowa i inne atrakcje Gminy Gniezno” i jego najnowszej książki „Zapomniana zbrodnia”, wydanie II, rozszerzone.

Warunki uczestnictwa

Warunkiem uczestnictwa w zwiedzaniu jest potwierdzenie do czwartku, 5 grudnia do godz. 18.00 – swojego udziału w wyprawie na adres mailowy: wycieczki@soberski.pl (prosimy podać imię, nazwisko, miejscowość, telefon) oraz zakupienie wejściówki w wysokości 50 złotych od osoby.

Wejściówkę można kupić poprzez Sklep na stronie Instytutu Literackiego - tutaj

Ilość miejsc ograniczona, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń!

Można też wpłacać pieniądze w gotówce bezpośrednio u organizatorów – w tym przypadku prosimy o kontakt telefoniczny: 515-980-504. Zwiedzanie pałacu odbędzie się bez względu na pogodę.

W przypadku rezygnacji ze zwiedzania, zgłoszonej minimum pięć dni przed zwiedzaniem - dokonywany jest zwrot opłaty za wejściówkę.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy. W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 515-980-504.


Fot. K. Soberski



Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 236

  • 132
    Czuje się - ZADOWOLONY
    ZADOWOLONY
  • 11
    Czuje się - ZASKOCZONY
    ZASKOCZONY
  • 93
    Czuje się - POINFORMOWANY
    POINFORMOWANY
  • 0
    Czuje się - OBOJĘTNY
    OBOJĘTNY
  • 0
    Czuje się - SMUTNY
    SMUTNY
  • 0
    Czuje się - WKURZONY
    WKURZONY
  • 0
    Czuje się - BRAK SŁÓW
    BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4