ReklamaA1

„Zapomniana zbrodnia” – wydanie II rozszerzone! Przedsprzedaż trwa!

HistoriaAktualnościKsiążkiInformacje z powiatu gnieźnieńskiego11 czerwca 2024, 13:00   red. Karol Soberski2173 odsłon
„Zapomniana zbrodnia” – wydanie II rozszerzone! Przedsprzedaż trwa!
 fot. Media Lokalne

Udało się! Już wkrótce na rynku wydawniczym ukaże się drugie wydanie, znacznie rozszerzone o najnowsze odkrycia, książki pt. „Zapomniana zbrodnia. Mroczna tajemnica szpitala Dziekanka”, której pierwsze wydanie ukazało się w 2017 r. Drugie wydanie będzie wzbogacona o kilkadziesiąt stron, które będą zawierać wyniki najnowszych badań dotyczących niemieckiej zagłady pacjentów szpitala psychiatrycznego „Dziekanka” w Gnieźnie. Pierwsze wydanie książki wzbudziło ogromne zainteresowanie i emocje Czytelników, ponieważ była to pierwsza w Polsce (i dotychczas jedyna) książka opisując niemiecką zbrodnię na pacjentach gnieźnieńskiego szpitala „Dziekanka”. Dzisiaj rozpoczynamy przedsprzedaż książki, której nakład będzie ograniczony!

„Zapomniana zbrodnia” to unikatowa na rynku wydawniczym książka opisująca największą w okresie II wojny światowej zbrodnię popełnioną przez Niemców na terenie okupowanego Gniezna, na terenie okupowanej Wielkopolski. Zbrodnię, która dzisiaj jest praktycznie zapomniana... Zbrodnię która pochłonęła oficjalnie blisko 4 tysiące osób. Nieoficjalnie zamordowanych pacjentów „Dziekanki” może być dwu- lub trzykrotnie więcej… Ogromne zainteresowanie tematem sprawia, że szukam środków na dodruk książki.

Zainteresowanie tą książką i tematem w niej poruszonym gwałtownie wzrosło w 2021 roku po emisji reportażu „Zbrodnia bez kary”, który ukazał się na antenie TVP Historia w ramach cyklu red. Adama Sikorskiego „Było...nie minęło”.

Ale wówczas, w 2021 roku, nakład książki był już wyczerpany. Ogromne zainteresowaniem tematem sprawiło, że przez ostatnie kilkanaście miesięcy starałem się pozyskać środki finansowe na dodruk książki. Niestety, moje starania o pozyskanie środków finansowych od władz samorządowych czy państwowych lub innych instytucji, zakończyły się niepowodzeniem.

Na szczęście mogę ogłosić, że udało się sfinalizować rozmowy dotyczące pozyskania środków na druk drugiego wydania książki „Zapomniana zbrodnia. Mroczna tajemnica szpitala Dziekanka”. I drugie wydanie tej książki, znacznie rozszerzone, ukaże się we wrześniu tego roku (wynika to z faktu, że na czerwiec mam zaplanowaną premierę książki „Głębokie. Tropami Tajemnic”). Premiera książki zapowiada się jako wielkie wydarzenie!

Nakład książki będzie niestety ograniczony, dlatego od dzisiaj rozpoczynamy przedsprzedaż II wydania „Zapomnianej zbrodni” w cenie 69 zł za egzemplarz. Przedsprzedaż będzie trwała do końca lipca. Później książka będzie znacznie droższa.

Link do formularzu zamówienia: https://soberski.pl/sklep

Część egzemplarzy książki zostanie przekazana osobom, które wsparły finansowo druk tej pozycji na zrzutce Pomagam.pl (zbiórka potrwa jeszcze do 31 lipca), jak również grupie osób z województwa opolskiego, które również wsparły finansowo wydanie książki.

O czym jest książka?

„Zapomniana zbrodnia”, która została wydana w 2017 roku, zawierała dokumentację ponad 12-letniego prowadzonego przeze mnie śledztwa dziennikarskiego, którego efektem było odkrycie „dołów śmierci” – jedynego znanego obecnie miejsca w powiecie gnieźnieńskim, w którym Niemcy pogrzebali pacjentów Zakładu Psychiatrycznego „Dziekanka” w Gnieźnie...  „Zapomniana zbrodnia” mówi o eksterminacji psychicznie i nieuleczalnie chorych, którą to akcję Niemcy określili kryptonimem „T4” i stanowiła ona preludium zbrodni nie mającej precedensu w historii ludzkości, o której dziś mówimy Holocaust. I ta Zagłada miała swój początek również w niemieckim Gnesen, gdzie Niemcy prowadzili doświadczenia z użyciem gazowych technik zabijania...

Książka „Zapomniana zbrodnia” to efekt poszukiwań, spotkań ze świadkami wydarzeń z czasów okupacji, rozmów z rodzinami pacjentów „Dziekanki” i rodzinami personelu tegoż szpitala, jak również owoc wielu wyjazdów w lasy w okolice Gniezna, gdzie na miejscu szukałem miejsc kaźni tysięcy pacjentów „Dziekanki”.

Czytelnik w książce znajdzie zarówno informacje o szatańskich metodach uśmiercania pacjentów „Dziekanki”, niemieckie metody zacierania śladów tej zbrodni ale też listę części nazwisk pacjentów gnieźnieńskiego szpitala (gdzie śmierć ponieśli m.in. Polacy, Żydzi, Ukraińcy, Rosjanie, Litwini, Anglicy, Łotysze, Niemcy... ), których Niemcy uśmiercili w mobilnych komorach gazowych, które jeździły po Ziemi Gnieźnieńskiej.

Wydanie II książki, rozszerzone o kilkadziesiąt stron, będzie wzbogacone o najnowsze odkrycia dokonanej przeze mnie i kierowaną przeze mnie Fundację Historyczną „Przywracamy Pamięć”, jak również przez współpracujące z nami Stowarzyszenie „Wizna 1939”, które od półtora roku prowadzi razem z nami badania na „dołach śmierci” w Lasach Nowaszyckich

Przedsprzedaż

Dlatego zapraszamy do zakupu książki pt. „Zapomniana zbrodnia” wydanie II, rozszerzone w przedsprzedaży! Przedsprzedaż trwa tylko do 31 lipca! Nakład książki jest ograniczony!

Cena książki w przedsprzedaży – 69 zł. Od 1 sierpnia cena książki będzie znacznie wyższa!

Link do formularzu zamówienia: https://soberski.pl/sklepJak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 129

 • 71
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 15
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 43
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA2
ReklamaA3