ReklamaA1ReklamaA1-2

„Zagadkowy Kolekcjoner” – przedsprzedaż książki Karola Soberskiego

AktualnościKsiążki27 września 2021, 15:30   red. - art.1311 odsłon
„Zagadkowy Kolekcjoner” – przedsprzedaż książki Karola Soberskiego
 fot. Media Lokalne

Zbliża się premiera nowej książki Karola Soberskiego pt. „Zagadkowy Kolekcjoner. Marian Haber – ziemianin, marszand, celebryta”. Premiera tej unikatowej książki odbędzie się 17 października. Jednak już od dzisiaj tytuł ten można kupić w przedsprzedaży na naszym portalu! Będzie to unikatowa książka w skali Polski!

Gdy późnym wieczorem M. Haber powrócił do swojego pałacu, wszedł do dwóch prawie pustych salonów, gdzie wcześniej mieściły się jego zbiory. Przez ostatnie lata jego kolekcja się rozrastała. Oprócz obrazów, porcelany i zegarów, które odziedziczył po zmarłym ojcu, w jego posiadaniu były także m.in. meble, dzieła sztuki o wysokiej wartości artystycznej i muzealnej, obrazy, kryształy, sztychy, kolekcja muszli, militaria, rzeźby, trofea myśliwskie i jego ukochana kolekcja związana z „Orlątkiem”… –  Czy dobrze czynię, że ukrywam część mojej kolekcji? – pomyślał w duchu.

Tajemniczy, barwny, zagadkowy, „zapalony kolekcjoner”, „Casanova” – to tylko niektóre określenia pasujące do człowieka, o którym jest ta książka. Współcześnie przyjęło się, że jeśli kogoś nie ma w Internecie, to ten człowiek nie istnieje. Marian Haber – bo o nim mowa – to postać, o której w wirtualnym świecie znajdziemy niewiele informacji. Ale ten człowiek istniał, działał, żył! I jak to się mówi, „czerpał z życia pełnymi garściami”.

Marian Haber urodził w 1901 r., a zmarł w 1975 roku. Był mecenasem sztuki (jednym z najbardziej znanych w Polsce), malarzem, ale przede wszystkim kolekcjonerem dzieł sztuki i marszandem handlującym dziełami sztuki, zwłaszcza obrazami.

Książka jest unikatowa, ponieważ oparta na archiwum M. Habera, które zaginęło w 1939 r., a które autor odnalazł w październiku 2020 r. (archiwum składa się ponad 16 tysięcy dokumentów, w tym m.in. wielu listów, notatek, zdjęć, dokumentów). Atutem książki są liczne, niepublikowane wcześniej, fotografie z okresu międzywojennego.

„Zagadkowy Kolekcjoner. Marian Haber – ziemianin, marszand, celebryta” to najnowsza, szósta już książka o historii, zagadkach, tajemnicach i skarbach pogranicza Wielkopolski i Kujaw, książka oparta o unikatowe dokumenty, listy, zdjęcia i wspomnienia… Jedyna taka pozycja w regionie. Wcześniej ukazały się następujące tytuły: „Skarb Dziedzica” (2016), „Zapomniana zbrodnia” (2017), „Tajemniczy Pałac Zakrzewo” (2017), „Złoto Dziedzica” (2018), „Skarby i tajemnice okolic Gniezna” (2019).

O książce:

Format: B5
Liczba stron: 400
Cena w przedsprzedaży: 49 zł za egzemplarz plus koszty wysyłki jednej książki - 11 zł.
Wysyłka: książka będzie wysyłana pocztą w dniu premiery

Zamówienia prosimy składać na e-maila: zamowienia@turystykalokalna.pl (kontakt telefoniczny: 515-980-504)Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 227

 • 200
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 25
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 2
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Przeczytaj także

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2 - banerReklamaB3
ReklamaA2